Guerrieri wygrywa pełen wypadków wyścig otwarcia

Esteban Guerrieri odniósł swoje drugie tegoroczne zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych na zalanym deszczem chińskim torze Ningbo. Wicelider klasyfikacji generalnej Thed Björk nie dojechał do mety po kolizji z Mehdim Bennanim.

Ze względu na nieustające opady deszczu, wyścig został rozpoczęty za samochodem bezpieczeństwa. Właściwe ściganie rozpoczęło się od czwartego okrążenia.

Ruszający z pole position Yann Ehrlacher utrzymywał się na czele przez pierwsze okrążenia, odpierając ataki Johna Filippiego i Nicka Catsburga. Ta dwójka wkrótce przestała jednak utrzymywać tempo lidera, a na szóstym i siódmym okrążeniu obaj zostali wyprzedzeni przez Guerrieriego.

Do przodu przebijał się też Rob Huff, który po długiej walce z Gabriele Tarquinim zabrał się za wyprzedzanie Toma Chiltona. Rywalizacja dwóch Brytyjczyków zakończyła się kolizją, w wyniku której obaj odpadli z wyścigu. Ze względu na dwa Citroëny stojące przy krawędzi toru, konieczny był wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

Na neutralizacji skorzystał Guerrieri, który zbliżył się dzięki temu do prowadzącego Ehrlachera. Wyścig został wznowiony na 10. okrążeniu i Agentyńczyk niemal natychmiast przypuścił skuteczny atak na lidera, a następnie pomknął do mety po swoje drugie tegoroczne zwycięstwo.

Ehrlacher utrzymał drugie miejsce, choć przez chwilę musiał bronić się również przez Catsburgiem. Ten ponownie nie mógł jednak utrzymać tempa kierowcy Łady i musiał zadowolić się najniższym stopniem podium.

Nieco później na metę przyjechał Norbert Michelisz, za którym uplasowali się Tarquini, Filippi, Kevin Gleason, Dániel Nagy, Ryō Michigami i Filipe de Souza.

Dzięki swojej czwartej lokacie, Michelisz zmniejszył swoją stratę w klasyfikacji generalnej do nieobecnego Tiago Monteiro do 13 punktów.

P Nr Kierowca Zespół   Rezultat
1 86 Esteban Guerrieri T Campos Racing 15 okr.
2 68 Yann Ehrlacher T RC Motorsport + 2,893
3 63 Nicky Catsburg   Polestar Cyan Racing + 11,671
4 5 Norbert Michelisz   Castrol Honda WTC Team + 17,409
5 2 Gabriele Tarquini   Castrol Honda WTC Team + 17,840
6 27 John Filippi T Sébastien Loeb Racing + 23,760
7 24 Kevin Gleason T RC Motorsport + 24,522
8 99 Dániel Nagy T Zengő Motorsport + 24,946
9 34 Ryō Michigami   Castrol Honda WTC Team + 26,334
10 26 Filipe De Souza T RC Motorsport + 27,243
11 66 Zsolt Szabó T Zengő Motorsport + 39,340
12 9 Tom Coronel T ROAL Motorsport + 2 okr.
NSK 62 Thed Björk   Polestar Cyan Racing + 5 okr.
NSK 25 Mehdi Bennani T Sébastien Loeb Racing + 8 okr.
NSK 3 Tom Chilton T Sébastien Loeb Racing + 9 okr.
NSK 12 Rob Huff T All-Inkl.com Münnich Motorsport + 9 okr.
NSK 61 Néstor Girolami   Polestar Cyan Racing + 10 okr.

Źródło: touringcartimes.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze