Panis wylatuje, Szabó nowym kierowcą Zengő w WTCC

Zwycięzca wyścigu Pucharu Europy Samochodów Turystycznych w Vila Real Zsolt Szabó otrzymał awans do głównego zespołu Zengő Motorsport w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych, zajmując miejsce Auréliena Panisa.

Szabó podąża śladami innego węgierskiego kierowcy Norberta Michelisza, który zaczynał jako gracz komputerowy, a następnie awansował do ETCC i w końcu do WTCC. Zaliczy on swój debiut w mistrzostwach świata podczas kolejnej rundy w Argentynie w dniach 14-16 lipca.

Głównym kierowcą ekipy pozostanie Dániel Nagy. Wiele wskazuje jednak, że na drugim fotelu, zajmowanym dotychczas przez Panisa, będą zmieniać się Szabó, Ferenc Ficza i Nortbert Nagy.

Panis opuści natomiast węgierski zespół, aby zdobyć więcej doświadczenia za kierownicą przednionapędowego samochodu turystycznego w innej, niesprecyzowanej jeszcze serii.

„Zsolt zaimponował nam swoim tempem oraz tym, jak szybko uczy się torów i odnajduje w nowych sytuacjach” – skomentował szef zespołu Zoltán Zengő. „Jako zespół, który jest dumny z dawania okazji młodym talentom, cieszymy się że możemy dać Zsoltowi możliwość startu w WTCC i obserwować jego postępy. Nie będzie mu łatwo, ale nie ma lepszej formy nauki”.

„Będziemy wystawiać drugi samochód do końca sezonu. Rozważamy jednak umożliwienie startu w WTCC naszym dwóm pozostałym młodym kierowcom, Ferencowi Ficzy i Norbertowi Nagy’emu”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej WTCC

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league