Michelisz na pole position w Portugalii

Norbert Michelisz wywalczył swoje drugie z rzędu pole position w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych. Węgier pokonał w kwalifikacjach na ulicach Vila Real Roba Huffa i Theda Björka.

Faworytem do pole position przez większość czasu wydawał się lokalny kierowca Tiago Monteiro – był on najszybszy w sesjach Q1 i Q2, lecz w czasie Q3 popełnił on błąd i znalazł się na czwartym miejscu, jedynie przed Nickym Catsburgiem, który przerwał swoje mierzone okrążenie.

Björk również był szybki – w sesji Q1 ustanowił nawet najlepszy czas weekendu, ale przy okazji potrącił jeden z pachołków i wywołał w ten sposób czerwoną flagę (oraz anulowanie swojego czasu). Sytuacja była korzystna dla innego kierowcy Volvo Néstora Girolamiego, który otarł się o barierę w piątym zakręcie i którego samochód musiał zostać naprawiony.

W Q2 Monteiro był najszybszy, przed Micheliszem, Huffem w Citroënie oraz Catsburgiem i Björkiem w Volvo. Rywalizację o 10. miejsce i pole position do wyścigu otwarcia wygrał Ryō Michigami.

Rywalizację o najlepsze okrążenie w Q3 rozpoczął Catsburg, lecz ze względu na duże wibracje przerwał on swój przejazd, ustępując Björkowi w pojedynku pomiędzy kierowcami Volvo. Trzeci na torze Huff przejechał okrążenie w granicach 1:56, lecz Michelisz szybko pozbawił go złudzeń z czasem 1:55,846.

Monteiro pojawił się na torze jako ostatni – chcąc poprawić czas Michelisza, Portugalczyk popełnił błąd i zarzucił tyłem w 26. zakręcie, co kosztowało go trzy sekundy i spadek na czwarte miejsce. Michelisz może cieszyć się w ten sposób drugim pole position z rzędu – triumfował bowiem w kwalifikacjach na torze Nürburgring.

Po kwalifikacjach rozegrano kolejną rundę rywalizacji producentów MAC3, zdominowaną przez Volvo.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league