Björk zmniejsza stratę do Monteiro

Thed Björk odniósł zwycięstwo w wyścigu otwarcia Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych na torze Nürburgring Nordschleife, dzięki czemu do 22 punktów zmniejszył swoją stratę do prowadzącego w tabeli Tiago Monteiro.

Prowadzenie w pierwszym zakręcie objął ruszający z pole position Néstor Girolami. Kierowca Volvo musiał się jednak bronić przed Mehdim Bennanim, który objechał na pierwszych metrach Estebana Guerriego – ten spadł również za Theda Björka, który w agresywny sposób przebił się z szóstej na trzecią pozycję.

Guerrieri spadł na czwarte miejsce, mając za sobą Toma Chiltona, Tiago Monteiro, Roba Huffa, Norberta Michelisza, Nicka Catsburga i Toma Coronela.

Po przetasowaniach na sekcji Grand Prix, stawka wjechała na północną pętlę. Tam pierwsza trójka oderwała się od reszty stawki, a gdy kierowcy wjechali na długą prostą Döttinger Höhe, Björk objechał Michelisza. Swoje pozycje poprawili również Chilton i Huff – wyprzedzając odpowiednio Guerriego i Monteiro.

Na drugim okrążeniu odważnym manewrem w sekcji Nordschleife popisał się Coronel, wyprzedzając Catsburga – ten odzyskał jednak lokatę na Döttinger Höhe. Na czele stawki, Björk odebrał prowadzenie Girolamiemu. Do przodu przesunął się również Huff, tym razem wyprzedzając Guerrieriego.

Ostatnie okrążenie przyniosło dramaty dla Tiago Monteiro i Néstora Girolamiego – obaj przebili swoje opony i uderzyli w bariery. O ile Monteiro mógł kontynuować jazdę i w powolnym tempie dojechać do boksów, Girolami odpadł z wyścigu na miejscu.

Na pechu Girolamiego skorzystał Björk, który zyskał duże prowadzenie nad Bennanim, Chiltonem i Huffem. Ten ostatni nie chciał jednak pozostać poza podium i na końcu prostej Döttinger Höhe wyprzedził swojego rodaka. Piąty na metę dojechał Guerrieri, przed Catsburgiem, Micheliszem, Coronelem, Yannem Ehrlacherem i Johnem Filippim.

P Nr Kierowca Zespół   Rezultat
1 62 Thed Björk   Polestar Cyan Racing 3 okr.
2 25 Mehdi Bennani T Sébastien Loeb Racing + 2,538
3 12 Rob Huff T All-Inkl.com Münnich Motorsport + 3,096
4 3 Tom Chilton T Sébastien Loeb Racing + 3,732
5 86 Esteban Guerrieri T Campos Racing + 8,487
6 63 Nicky Catsburg   Polestar Cyan Racing + 8,910
7 5 Norbert Michelisz   Castrol Honda WTC Team + 16,496
8 9 Tom Coronel T ROAL Motorsport + 16,796
9 68 Yann Ehrlacher T RC Motorsport + 19,481
10 27 John Filippi T Sébastien Loeb Racing + 22,889
11 34 Ryō Michigami   Castrol Honda WTC Team + 23,380
12 24 Kevin Gleason T RC Motorsport + 24,140
13 8 Aurélien Panis T Zengő Motorsport + 34,158
14 99 Dániel Nagy T Zengő Motorsport + 35,457
15 18 Tiago Monteiro   Castrol Honda WTC Team + 5:14,304
NSK 61 Néstor Girolami   Polestar Cyan Racing  

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league