Trzy nowe Civiki w barwach WestCoast

Zespół WestCoast Racing potwierdził swój udział w sezonie 2016 TCR International Series. Szwedzka ekipa pojawi się na starcie z trzema egzemplarzami Hondy Civic TCR w nowej specyfikacji „step 2”.

WestCoast wciąż szuka kierowców dla swoich samochodów. W minionym sezonie Gianni Morbidelli, Kevin Gleason i Rob Huff podzielili między sobą sześć zwycięstw w 24 wyścigach serii. Włoch Morbidelli do samego końca pozostawał w walce o tytuł mistrzowski, zmieniając w trakcie sezonu samochód na maszynę specyfikacji „spec 2” z nowym silnikiem K20C1, pochodzącym z Hondy Civic Type R.

Powrót Włocha do ekipy nie jest jednak pewny. Ta aktywnie poszukuje kierowców do przyszłorocznej kampanii, skupiając się na zawodnikach „wysokiego kalibru”.

„JAS Motorsport przejechało wiele kilometrów testowych podczas zimy, próbując w ten sposób zmniejszyć różnicę do SEAT-a, który rozpoczął opracowywanie swojego samochodu TCR ponad rok wcześniej” – powiedział szef ekipy James Nixon. „Wyniki w sezonie 2015 świadczą o wrodzonej szybkości Hondy Civic TCR, lecz JAS stara się zniwelować przewagę niezawodności SEAT-a i testy przynoszą pod tym względem bardzo dobre rezultaty”.

Sezon 2016 TCR International Series wystartuje podczas weekendu Grand Prix Bahrajnu Formuły 1, 3 kwietnia.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league