Opel pokazuje nową Astrę OPC w specyfikacji TCR

Opel Motorsport ogłosił, że prowadzi pracę nad przygotowaniem nowej Astry OPC zgodnie z przepisami technicznymi serii TCR.

Wyścigowa Astra, bazująca na modelu Astra K, zostanie po raz pierwszy zaprezentowana na wrześniowym salonie samochodowym we Frankfurcie. Napędza ją dwulitrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 330 KM i momencie obrotowym 410 Nm.

„Wyścigi samochodów turystycznych zawsze były ważną częścią Opla. Filozofia nowej serii TCR wpisuje się w naszą wizję wyścigów klienckich. Chcemy dać ambitnym właścicielom zespołów platformę do ekscytującego sportu w przystępnej cenie” – powiedziała dyrektor marketingu Opel Group, Tina Müller.

Samochód jest obecnie w fazie rozwoju, a jego specyfikacja zostanie ujawniona w późniejszym terminie. Testy auta rozpoczną się w październiku.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji Opla” – dodał promotor TCR, Marcello Lotti. „Wiemy, że poważnie rozważali koncept TCR w ostatnim miesiącu, więc ogłoszenie powstania Astry w specyfikacji TCR napawa nad dumą, że mogliśmy dodać do świata TCR kolejną czołową markę”.

Źródło: Informacja prasowa TCR International Series

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league