Włoski warsztat Top Run, który dwa miesiące temu ogłosił budowę Subaru Imprezy WRX STi do specyfikacji TCR robi duże postępy, chcąc zdążyć przed wrześniowym wyścigiem w Singapurze.

Ekipa otrzymała w ubiegłym tygodniu od Subaru dwa egzemplarze samochodu i w ramach umowy z producentem otrzyma jeszcze dwa. Nie oznacza to jednak, że prace nie są już zaawansowane.

„Pracujemy nad przygotowaniem podwozia i zamontowania klatki bezpieczeństwa w pierwszym aucie, natomiast drugi służy nam do prac nad aerodynamiką” – powiedział szef zespołu Antonio Agnello. „Nie czekaliśmy z pracą do dostarczenia samochodów. Zdążyliśmy już zbudować skrzynię biegów, układ hamulcowy i większość pakietu aerodynamicznego. Dostaliśmy też już amortyzatory i koła. Teraz musimy zobaczyć, które części oryginalnego zawieszenia można pozostawić, a które muszą zostać przeprojektowane. Najtrudniejszym zadaniem jest przeniesienie napędu na przednią oś, co wiąże się z całkowitą zmianą rozkładu masy”.

Zespół planuje swój debiut w TCR International Series na torze ulicznym w Singapurze, 20 września.

"Chcemy rozpocząć testy w pierwszym tygodniu sierpnia i, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od razu ubiegać się o homologację. Wyścig w Singapurze jest naszym głównym celem. Zdajemy sobie sprawę, że mamy wiele do zrobienia, ale mamy w tej dziedzinie duże doświadczenie z rajdów, a to czyni nas pewnymi siebie!"

Źródło: tcr-series.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race