Engstler odchodzi z WTCC, przechodzi do TC3

Liqui Moly Team Engstler wraz z rundą w Makau pożegnał się z Mistrzostwami Świata Samochodów Turystycznych i właśnie ogłosił swój program startów w TC3 International Series z trzema Volkswagenami.

Niemiecki zespół pojawił się w stawce WTCC podczas finałowej rundy sezonu 2005 i od tego czasu był cały czas obecny jako lokalny zespół kliencki BMW, łącznie dając szanse startów 19 kierowcom. Sam Franz Engstler zadebiutował w Mistrzostwach Świata w 2008 roku, wystartował w 166 wyścigach i ma na koncie jedno zwycięstwo w Oschersleben w 2011 roku oraz jest aktualnym zdobywcą Trofeum Yokohamy. Niemiec został też zapamiętany ze swojego słynnego wypadku z samochodem bezpieczeństwa w Pau w 2009 roku.

Po latach spędzonych w WTCC i Pucharze Europy, zespół wystawi trzy Volkswageny Golfy GTi w nowej TC3 International Series.

„Wracamy do naszych korzeni - to seria wyścigowa wyłącznie dla kierowców niezależnych, dająca równe szanse wszystkim zespołom. Seria, w której to kierowca wciąż jest najważniejszy”, powiedział Peter Bauman, menedżer marketingu Liqui Moly. „Wyścigi są dla nas najlepszym narzędziem reklamowym, pozwalają nam zaprosić klientów i przedstawić im naszą markę. TC3 w dużym stopniu skupia się na Azji, gdzie nasza działalność rośnie najszybciej”.

Szef zespołu Franz Engstler również jest podekscytowany: „Bycie jednym z zespołów tworzących całkowicie nową serię wyścigową jest czymś wyjątkowym i wspaniale, że nasz wieloletni partner Liqui Moly wspiera nas w tej nowej przygodzie”.

Źródło: tc3internationalseries.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league