KIA wchodzi do TCR z programem klienckim

KIA ogłosiła budowę swojego pierwszego samochodu przeznaczonego dla zespołów klienckich – modelu Cee’d GT w specyfikacji TCR.

Za budowę pojazdu będzie odpowiedzialny warsztat STARD, należący do austriackiego kierowcy rajdowego Manfreda Stohla. Ma on wieloletnie powiązania z koreańską marką, stojąc m.in. za niedawnym powstaniem wyścigowej wersji modelu K3S, która startuje w Chińskich Mistrzostwach Samochodów Turystycznych.

„Połączenie TCR International Series i Kii Cee’d od początku wydawało się idealne” – stwierdził Stohl. „Jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem projektu otrzymaliśmy wiele wyrazów zainteresowania ze strony klientów, co pokazuje jak wyczekiwane jest pojawienie się Kii w światowym motorosporcie i jak dobry jest to wybór do rywalizacji w TCR International Series. Mieliśmy nawet zgłoszenia z Australii”.

Samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany i udostępniony klientom w dalszej części roku. Cee’d TCR będzie napędzany turbodoładowanym silnikiem 2.0, wyposażony w sekwencyjną skrzynię biegów z łopatkami przy kierownicy oraz posiadał pakiet bezpieczeństwa zgodny z najnowszymi standardami FIA.

„Prowadzimy już rozmowy z zespołami zainteresowanymi głównie międzynarodowymi startami” – dodał Michael Sakowicz, szef STARD. „Żeby sprostać ich wymaganiom, już podczas procesu rozwoju auta będziemy blisko współpracować z przynajmniej jedną ekipą, by uczynić samochód przyjaznym klientom od samego początku. Program testów jest ustalony i będzie zrealizowany dokładnie według planu. W udanym projekcie TCR najważniejsze są niezawodność i perfekcyjnie działający samochód”.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league