Karkuszewski wygrywa, liderzy poza torem

Adam Karkuszewski awansował z trzeciej na pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej WORK STUFF Super S Cup, dzięki zwycięstwu odniesionemu w niedzielnym wyścigu na torze Slovakia Ring. Tomasz Pawlaczyk i Michał Molski nie dojechali do mety.

Ze względu na wyjątkowe zasady panujące podczas weekendu Grand Prix Słowacji jako najszybszy zawodnik kwalifikacji Karkuszewski wystartował z pole position także do drugiego, niedzielnego wyścigu.

Już w pierwszym zakręcie prowadzenie odebrał mu jednak Michał Molski, a do końca pierwszego okrążenia to samo zrobił Jerzy Drabent. Ten na drugim okrążeniu wyprzedził Pawlaczyka i objął prowadzenie, a Karkuszewskiego wyprzedził Michał Molski.

Molski niedługo później wyprzedził Drabenta, lecz nie mógł długo cieszyć się prowadzeniem – Pawlaczyk spóźnił bowiem hamowanie do 10. zakrętu i uderzył w Molskiego, eliminując obu z rywalizacji.

Drabent powrócił w tym momencie na prowadzenie, a za jego plecami znalazł się mistrz WORK STUFF Super S Cup Adam Dębicki. Po chwili wyszedł nawet na prowadzenie, lecz miał otrzymać karę drive-through za wyprzedzanie przy żółtej fladze, która wyeliminowała go z walki o zwycięstwo.

Tę wygrał Karkuszewski, który na przedostatnim okrążeniu wyprzedził Drabenta w 11. zakręcie i dowiózł do mety swoje drugie zwycięstwo w sezonie 2022. Niewiele brakowało, by drugie miejsce wywalczył Damian Stachowiak, lecz do pokonania Drabenta zabrakło mu 0,218 sekundy.

Tuż za podium uplasował się Tomasz Augustyniak, za którym finiszowali Michał Walczak-Makowiecki oraz Patryk Hoffmann.

P Nr Kierowca Rezultat
1 83 Adam Karkuszewski 10 okr.
2 54 Jerzy Drabent + 1,695
3 23 Damian Stachowiak + 1,913
4 46 Tomasz Augustyniak + 13,674
5 85 Michał Walczak-Makowiecki + 23,450
6 16 Patryk Hoffmann + 30,127
NSK 53 Michał Molski  
NSK 96 Tomasz Pawlaczyk  
DSK 69 Adam Dębicki  
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze