Tomasz Pawlaczyk odnosi pierwsze zwycięstwo w Super S Cup

Zaledwie sześciu wyścigów potrzebował Tomasz Pawlaczyk, aby dołączyć do grona zwycięzców w Wyścigowych Mistrzostwach Polski OMM Drive Super S Cup. W sobotnim wyścigu na Torze Poznań pokonał lidera klasyfikacji generalnej Bartosza Alejskiego oraz Adama Dębickiego.

Po odwróceniu wyników z poprzedniego dnia, z pole position startował Rafał Gawkowski. Debiutujący w ten weekend zawodnik już na samym starcie musiał uznać wyższość bardziej doświadczonych rywali i spadł na koniec stawki. Na prowadzeniu zmienił go inny debiutant Adam Karkuszewski, za którym podążali Toon Knapen, Adam Dębicki i Adrian Lewandowski. Pierwsze okrążenie nie było łaskawe dla Tomasza Augustyniaka, który po kolizji z rywalem złamał zawieszenie i zakończył swój udział w wyścigu. Niedługo później poza rywalizacją znalazł się także Michał Molski.

Na drugim okrążeniu na prowadzenie wyszedł Toon Knapen, walczący z Adrianem Lewandowskim – ten ostatecznie odebrał pozycję lidera okrążenie później. W międzyczasie na drugie awansował Tomasz Pawlaczyk, by następnie dogonić i wyprzedzić Lewandowskiego na szóstym okrążeniu. Po objęciu prowadzenia, Pawlaczyk nie oddał go już do samego końca, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w Super S Cup z przewagą ponad sześciu sekund.

Lewandowski pozostawał na drugim miejscu aż do dziesiątego okrążenia, kiedy to samochód zgasł w pierwszym zakręcie. Skorzystał na tym Bartosz Alejski, który po przepychankach w pierwszej fazie wyścigu jechał uszkodzonym samochodem. Na trzy okrążenia przed końcem ostatnie miejsce na podium wywalczył Adam Dębicki, wyprzedzając Marcina Olejniczaka, dla którego czwarte miejsce to najlepszy wynik w tym sezonie.

Piąty do mety dojechał Jakub Kojder, za którym uplasował się Toon Knapen. Swoje pierwsze punkty w Super S Cup zdobyli finiszujący za nimi Adam Karkuszewski, Damian Stachowiak i Konrad Nowak-Ignatowski.

Dzięki wygranej, Tomasz Pawlaczyk umocnił się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Liderem pozostaje Bartosz Alejski, którego przewaga w połowie sezonu wynosi 27 punktów. Kolejna runda Mistrzostw Polski zostanie rozegrana w weekend 18-20 września.

P Kierowca Rezultat
1 Tomasz Pawlaczyk 14 okr.
2 Bartosz Alejski + 6,059
3 Adam Dębicki + 6,573
4 Marcin Olejniczak + 10,478
5 Jakub Kojder + 18,920
6 Toon Knapen + 24,373
7 Adam Karkuszewski + 24,782
8 Damian Stachowiak + 26,727
9 Konrad Nowak-Ignatowski + 28,836
10 Rafał Gawkowski + 38,599
NSK Adrian Lewandowski  
NSK Robert Boruszak  
NSK Tomasz Augustyniak  
NSK Michał Molski  
NST Tomasz Kulczyński  

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze