Bartosz Alejski powiększa przewagę w klasyfikacji Super S Cup

Lider klasyfikacji generalnej Bartosz Alejski pozostaje niepokonany w tegorocznych Wyścigowych Mistrzostwach Polski OMM Drive Super S Cup po tym, jak w piątkowym wyścigu drugiej rundy zamienił pole position na trzecie z kolei zwycięstwo na Torze Poznań.

Alejski popisał się dobrym startem i już na pierwszym okrążeniu zbudował półtorasekundową przewagę nad Robertem Boruszakiem, który wyprzedził ruszającego z drugiej pozycji Tomasza Pawlaczyka. Boruszak miał jednak nie odegrać większej roli w wyścigu, po tym jak jego samochód odmówił posłuszeństwa na czwartym okrążeniu.

Kiedy to nastąpiło, na drugą lokatę awansował startujący z piątej pozycji Jakub Kojder, który na pierwszym okrążeniu wyprzedził Adama Dębickiego i Tomasza Pawlaczyka. Ten ostatni odzyskał jednak drugą lokatę na krótko przed wyjazdem samochodu bezpieczeństwa – ten pojawił się po siódmym okrążeniu, gdy Tomasz Kulczyński przekoziołkował przez barierę na wejściu w zakręt „pod dębami”. Kierowca opuścił samochód o własnych siłach i został wypisany z centrum medycznego po rutynowych oględzinach.

Poważnie uszkodzona bariera wraz z siatką okalającą tor uniemożliwiły kontynuowanie wyścigu, który został doprowadzony do końca za samochodem bezpieczeństwa. Pozwoliło to na przyznanie pełnych punktów. Dzięki wygranej, Alejski powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej do 34 punktów nad Pawlaczykiem, który zgarnął dwa dodatkowe punkty za najszybsze okrążenie i wysunął się na drugie miejsce. Trzeci na mecie Kojder awansował na szóstą lokatę w „generalce”.

Czwartą lokatę tuż przed neutralizacją wywalczył Adrian Lewandowski, wyprzedzając Adama Dębickiego w „drugim lewym”. Za tą dwójką uplasowali się Tomasz Augustyniak i Marcin Olejniczak, który wywalczył swoje pierwsze tegoroczne punkty. Michał Molski oraz Toon Knapen uzupełnili punktowaną dziewiątkę.

Drugi wyścig weekendu Super S Cup zaplanowano w sobotę o 12:20.

P Kierowca Rezultat
1 Bartosz Alejski 12 okr.
2 Tomasz Pawlaczyk + 0,876
3 Jakub Kojder + 1,720
4 Adrian Lewandowski + 2,580
5 Adam Dębicki + 3,037
6 Tomasz Augustyniak + 3,351
7 Marcin Olejniczak + 4,111
8 Michał Molski + 5,102
9 Toon Knapen + 6,299
10 Adam Karkuszewski + 7,319
11 Rafał Gawkowski + 7,575
12 Konrad Nowak-Ignatowski + 8,037
13 Damian Stachowiak + 9,563
NSK Tomasz Kulczyński  
NSK Robert Boruszak  

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze