Alejski dominuje na inaugurację sezonu Super S Cup

Bartosz Alejski rozpoczął sezon 2020 Wyścigowych Mistrzostw Polski OMM Drive Super S Cup od zwycięstwa w piątkowym wyścigu na Torze Poznań. Trzeci zawodnik poprzedniego roku przyjechał na metę prawie cztery sekundy przed Adamem Dębickim, a podium uzupełnił Tomasz Pawlaczyk.

Na polach startowych nie pojawił się zwycięzca kwalifikacji Robert Boruszak, w związku z czym jako pierwszy wystartował Jacek Cichopek, mając za sobą Alejskiego i Pawlaczyka. Aktualny mistrz serii już na drugim okrążeniu uzyskał najlepszy czas okrążenia wyścigu, lecz nie mógł odjechać od Alejskiego na więcej niż pół sekundy. Walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się na piątym kółku, kiedy to Alejski wyprzedził Cichopka i objął prowadzenie, którego nie oddał już do samego końca.

Na tym problemy Cichopka się nie kończyły – już na kolejnym okrążeniu wyprzedził go Pawlaczyk, a siódme kółko przejechał dziesięć sekund wolniej od lidera, co kosztowało go spadek na ósmą lokatę. Miejsce na podium uzyskał w ten sposób Dębicki, który w międzyczasie odzyskał pozycję utraconą na rzecz Tomasza Augustyniaka na początku wyścigu.

Alejski natomiast kontrolował tempo, a jego przewaga w pewnym momencie wynosiła powyżej sześciu sekund. Dębicki i Pawlaczyk jako jedyni utrzymywali lidera w zasięgu wzroku, natomiast czwarty na mecie Augustyniak stracił do zwycięzcy już ponad 20 sekund. Pierwszą piątkę zamknął Tomasz Kulczyński, za którym uplasowali się Toon Knapen, Michał Molski, Adrian Lewandowski, Cichopek oraz Konrad Nowak-Ignatowicz.

Z powodu awarii półosi, do mety nie dojechał Jakub Kojder, który dołączył do Marcina Olejniczaka oraz Juliusza Sytego, który na czwartym okrążeniu wypadł z trzeciego zakrętu i uderzył w bandę.

Do końca inauguracyjnego weekendu sezonu 2020 pozostał jeszcze drugi wyścig, do którego pierwszych 75% zawodników wystartuje w odwróconej kolejności.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze