Boruszak na pierwszym pole position w sezonie 2020

Debiutujący w Wyścigowych Mistrzostwach Polski OMM Drive Super S Cup Robert Boruszak wywalczył pole position do pierwszego wyścigu sezonu 2020 na Torze Poznań. Pokonał on w piątkowych kwalifikacjach Jacka Cichopka i Bartosza Alejskiego.

Boruszak potrzebował zaledwie jednego szybkiego okrążenia, aby wykręcić czas 1:50,057, wystarczający na pole position. Ze stratą 0,307 sekundy, na drugim miejscu uplasował się aktualny mistrz serii Jacek Cichopek, który swój najlepszy wynik uzyskał na 10 minut przed końcem.

W jednej sekundzie straty do najszybszego zmieścił się także trzeci zawodnik poprzedniego sezonu Bartosz Alejski, obok którego w drugiej linii ustawi się Tomasz Pawlaczyk. Adam Dębicki był piąty, przed Tomaszem Augustyniakiem i Tomaszem Kulczyńskim. Problemy z ABS-em i zblokowane opony sprawiły, że Marcin Olejniczak dopiero w końcówce sesji przejechał szybkie okrążenie, dające mu ósme miejsce – tuż przed Jakubem Kojderem, który również uzyskał swój najlepszy wynik w ostatnich minutach kwalifikacji. Pierwszą dziesiątkę uzupełnił Adrian Lewandowski.

Pierwszy wyścig sezonu 2020 odbędzie się w piątek o godzinie 17:30.