Wierzbicki rzutem na taśmę zdobywa pole position

Lider klasyfikacji generalnej Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook Nikodem Wierzbicki zdobył swoje trzecie z rzędu pole position. Na swoim ostatnim okrążeniu wyprzedził prowadzącego do tego momentu Konrada Czaczyka.

Wierzbicki już na samym początku wyraził ambicje walki o pole position, uzyskując czas 1:47,595, co na kolejnym okrążeniu poprawił na 1:47,582. Zjechał następnie do boksów i tam oczekiwał na rozwój wydarzeń.

Ten nastąpił na niecałe pięć minut przed końcem 25-minutowych kwalifikacji. Wtedy to na prowizoryczne pole position wyszedł Konrad Czaczyk, wykręcając czas 1:47,542.

Wierzbicki od razu wrócił na tor i pomimo chłodnej temperatury, szybko dogrzał opony i na swoim ostatnim okrążeniu, które rozpoczął kilkanaście sekund przed końcem sesji, wykręcił czas 1:47,436.

Rywale nie mieli już szansy odpowiedzieć na ten rezultat i tak Wierzbicki wygrał swoje trzecie kwalifikacje z rzędu. Czaczyk stracił ostatecznie 0,106 sekundy, a na trzeciej pozycji uplasował się Jacek Cichopek, ze stratą 0,155 sekundy.

Bartosz Palusko był czwarty, przed Tomaszem Lachem i Oskarem Klimkiem. Jakub Glasse zajął dopiero siódme miejsce, plasując się przed Przemysławem Turkiem, Maciejem Kuchno oraz Krzysztofem Boguszem.

Pierwszy wyścig weekendu Mazda MX-5 Cup Poland zaplanowano w piątek o 16:45.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze