Piąte podium Cichopka w Mazda MX-5 Cup Poland

Po loterii pogodowej jaka miała miejsce w sobotę, niedzielny wyścig Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook na torze Slovakia Ring stanowił powrót do normalności dla całej stawki, w tym dla Jacka Cichopka, który piąty raz w tym sezonie stanął na podium.

Pierwszy weekend wyścigowy w historii pucharu rozegrany poza granicami Polski upłynął pod znakiem niepewnych warunków pogodowych. Choć wszystkie prognozy zapowiadały deszcz podczas obu wyścigów, nawierzchnia pozostawała sucha.

Podczas pierwszego sobotniego biegu niemal wszyscy kierowcy dokonali niewłaściwego wyboru i przystąpili do rywalizacji na deszczowych oponach Hankook. O ile trzech zawodników zdecydowało się na slicki i zdominowali wyścig, Jacek znalazł się w pozostałej grupie, która walczyła o dojechanie do mety bez całkowitego zniszczenia jedynego na cały sezon kompletu opon deszczowych.

Jackowi ta sztuka się udała, choć ósme miejsce na mecie prawdopodobnie będzie zupełnie bez znaczenia w kontekście całego sezonu – regulamin przewiduje bowiem odliczenie najgorszego wyniku każdego kierowcy lub dwóch, jeśli rozegranych zostanie wszystkich dziesięć zaplanowanych wyścigów.

Niedziela stanowiła z kolei szansę na zdobycie „prawdziwych” punktów, bowiem wszyscy startowali już na jednakowych oponach na suchą nawierzchnię. Z uwagi na sobotni wynik, Jacek musiał startować z przedostatniej trzydziestej pierwszej pozycji. Wielokrotny mistrz Polski potrzebował jednak tylko czterech okrążeń, by przebić się na starcie na drugą lokatę wśród zawodników polskiego pucharu Mazdy i do końca wyścigu toczył zacięty pojedynek z Czaczykiem, którego pokonał o 0,156 sekundy.

„Startowaliśmy z końca stawki, przez co było dużo zamieszania na pierwszym okrążeniu” – komentował Jacek. „Trzeba było się przeciskać przez wszystkie samochody. Przez pierwsze dwa-trzy okrążenia toczyłem walkę z Bartoszem Palusko, lecz potem udało mi się od niego odjechać i zacząłem wymieniać się pozycjami z Konradem. W pewnym momencie udało mi się zbudować w miarę bezpieczną przewagę nad nim, ale mimo to na ostatnim okrążeniu mnie dogonił, więc walka była do ostatniego zakrętu. To super wynik i w ostatni weekend walka będzie do samego końca!”

Decydująca runda polskiego pucharu Mazdy zostanie rozegrana w weekend 30 września-1 października na Torze Poznań.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze