Jacek Cichopek ponownie na podium

Trzeci raz z rzędu Jacek Cichopek stanął na podium wyścigu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland. Po pierwszym lipcowym wyścigu na Torze Poznań, rybniczanin umocnił się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Bardzo niewiele zabrakło, aby sponsorowany przez Ecumaster Jacek rozpoczął trzeci tegoroczny weekend wyścigowy dokładnie tak samo jak poprzedni – od zdobycia pole position. Do wygrania kwalifikacji zabrakło mu jedynie ośmiu tysięcznych sekundy. Inaczej niż w niektórych seriach, w pucharze Mazdy nie przyznaje się punktów za kwalifikacje, zatem miejsce w pierwszym rzędzie na starcie wciąż dawało znakomite szanse na doskonały wynik.

Po dobrym starcie, Cichopek utrzymał drugie miejsce i jechał blisko ruszającego z pole position Nikodema Wierzbickiego. Do przodu w szybkim tempie przebijał się jednak ruszający z piątego pola lider klasyfikacji generalnej Konrad Czaczyk, któremu Jacek nie był w stanie długo stawiać oporu i na drugim okrążeniu spadł na trzecią lokatę.

Następnie był on uwikłany w krótki pojedynek z Jakubem Glasse, który jednak skończył się, gdy tylko ten został wyprzedzony przez Bartosza Palusko. Od tego momentu Jacek spokojnie zmierzał do mety po trzecie z kolei podium i punkty do klasyfikacji generalnej.

Zgodnie z regulaminem pucharu, pierwsza piątka na mecie zostanie odwrócona na starcie drugiego, sobotniego wyścigu. Jacek wystartuje więc z trzeciej pozycji, przed pierwszą dwójką klasyfikacji generalnej.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze