Wierzbicki wygrywa kolejny pojedynek z Czaczykiem

Nikodem Wierzbicki odniósł kolejne zwycięstwo w sezonie 2022 Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook. Zdobywca pole position pokonał w piątkowym wyścigu lipcowej rundy na Torze Poznań lidera klasyfikacji generalnej Konrada Czaczyka.

Wierzbicki utrzymał prowadzenie po starcie, zatrzymując za sobą Jacka Cichopka, Bartosza Palusko i Jakuba Glasse. Czaczyk musiał natomiast przebijać się do przodu i jeszcze przed końcem pierwszego okrążenia wyprzedził Palusko i Glasse, a na drugim kółku skutecznie zaatakował Cichopka.

Po 10 minutach Czaczyk był już tuż za tylnym zderzakiem Wierzbickiego i obaj zawodnicy uraczyli nas kolejnym znakomitym pojedynkiem. Tym razem atakującym był Czaczyk, który kilkukrotnie próbował manewrów wyprzedzania. Wierzbicki skutecznie się jednak bronił.

Po upływie regulaminowych 25 minut różnica pomiędzy tą dwójką wynosiła zaledwie 0,038 sekundy. Wyścig został jednak wydłużony o okrążenie i pomimo tego, że liderzy napotkali na dublowanego kierowcę, to kolejność ostatecznie nie uległa zmianie. Wierzbicki odniósł zwycięstwo, różnicą zaledwie 0,136 sekundy.

Trzeci na metę pewnie dojechał Cichopek. Apetyt na podium miał początkowo Glasse, lecz po tym jak na piątym okrążeniu wyprzedził go Palusko, ta dwójka zajęła się walką pomiędzy sobą i pozwoliła Cichopkowi odjechać.

Przemysław Turek i Tomasz Lach rozstrzygnęli pomiędzy sobą walkę o szóstą lokatę, różnicą zaledwie 0,163 sekundy. Kolejne pozycje zajęli Krzysztof Siadkowski i Krzysztof Bogusz.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze