Wierzbicki o włos zdobywa pole positon w Mazda MX-5 Cup Poland

Nikodem Wierzbicki wywalczył swoje drugie pole position w sezonie 2022 Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook. Różnicą zaledwie 0,008 sekundy wygrał interesującą sesję kwalifikacyjną na Torze Poznań.

Wierzbicki jako jedyny przejechał mierzone okrążenie zaraz na początku sesji, w czasie, gdy reszta kierowców poświęciła więcej czasu na dogrzanie opon Hankook. Od razu wskoczył więc na pierwsze miejsce z czasem 1:49,648, który na kolejnym kółku poprawił na 1:48,520, po czym zjechał do boksów.

Na odpowiedź rywali trzeba było czekać do 9. minuty sesji, kiedy to Jacek Cichopek wykręcił 1:48,491 i awansował na pierwszą lokatę. Minutę później swoje szybkie kółko ukończył lider klasyfikacji generalnej Konrad Czaczyk i to on objął prowadzenie z czasem 1:48,284.

Cichopek na kolejnym kółku odpowiedział wynikiem 1:48,154, a szybciej od Czaczyka po chwili pojechał także Bartosz Palusko. Na 10 minut do końca sesji Cichopek podniósł jeszcze poprzeczkę na 1:47,881.

Wierzbicki cały ten czas pozostawał w alei serwisowej i zdążył spaść na czwarte miejsce nim ponownie wyłonił się na tor. Gdy w końcu to zrobił, nie tracił jednak czasu i z miejsca wykręcił 1:48,095, awansując na drugie miejsce. Na swoim kolejnym kółku uzyskał rekordy w drugim i trzecim sektorze, by zameldować się na mecie z czasem 1:47,873 – lepszym od osiągnięcia Cichopka o zaledwie 0,008 sekundy.

Palusko do samego końca walczył o wejście do pierwszej linii, lecz zabrakło mu do tego 0,354 sekundy. 0,014 sekundy wolniej pojechał Jakub Glasse.

Czaczyk nie zdołał poprawić swojego poprzedniego osiągnięcia i zakończył sesję dopiero na piątej pozycji, przed Tomaszem Lachem i Przemysławem Turkiem. Kolejne pozycje zajęli Krzysztof Siadkowski i Krzysztof Bogusz.

Pierwszy wyścig weekendu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook zaplanowany jest o 17:05.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze