Unitel Mazda MX-5 Cup Poland na półmetku sezonu

Na torze w Poznaniu rozpoczyna się kolejny wyścigowy weekend – piąta i szósta runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, w tym pucharu Mazdy MX-5 pod nazwą Unitel Mazda MX-5 Cup Poland. Operatorem pucharu jest firma Unitel Motorsport, a nad przygotowaniem wyścigowych Mazd czuwa firma TG Auto. Samochody wystartują w dwóch wyścigach pucharowych, zaplanowanych na piątkowe popołudnie i sobotni poranek. Ponadto trzy Mazdy z dwuosobowymi załogami staną na starcie sobotniego dwugodzinnego wyścigu endurance.

W tegorocznym kalendarzu wyścigowym Polskiego Związku Motorowego zaplanowano pięć podwójnych weekendów – dziesięć wyścigów, dlatego nadchodzący weekend wyznacza półmetek sezonu. Podczas dwóch pierwszych weekendów oglądaliśmy niezwykle zaciętą, spektakularną walkę na torze, a zwycięstwami podzielili się Nikodem Wierzbicki, Jacek Cichopek i Konrad Czaczyk, który prowadzi w punktacji.

„Trzeci weekend sezonu może być kluczowy dla losów walki o tytuł” – powiedział lider. „Kolejna runda odbędzie się na Slovakia Ringu, którego zupełnie nie znam. Będzie to dla wszystkich spora niewiadoma. Trzeba będzie szybko poznać specyfikę toru. Mam nadzieję, że znów będę miał okazję pokazać się w Poznaniu z dobrej strony i zdobyć dużo punktów. Poprzedni weekend pozostawił pewien niedosyt, bo wróciłem do domu bez zwycięstwa, ale przez to mam jeszcze więcej motywacji, aby wygrać tym razem”.

„Czeka nas bardzo intensywny weekend, bo praktycznie cały harmonogram zamyka się w dwóch dniach – w piątek i w sobotę” – mówi Paweł Skucha, dyrektor firmy TG Auto. „Za nami bardzo pracowite dni, bo od poprzedniej rundy upłynęło niewiele czasu, a pracy było sporo. Mamy bardzo ciekawą sytuację w punktacji. Różnice w czołówce są bardzo niewielkie. Kibice już mogą zacierać ręce przed czekającą nas rywalizacją. Oczekujemy dziewięciu samochodów na polach startowych. Do grona zawodników dołączy Tomek Lach, który do tej pory z różnych powodów nie pojawił się na torze. Jego obecność w stawce powinna sprawić, że emocji będzie jeszcze więcej. Dlatego zapraszamy wszystkich kibiców na Tor Poznań w ten weekend!”

Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski organizowane są przez Polski Związek Motorowy i Automobilklub Wielkopolski.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze