Trzech debiutantów w MX-5 Cup Poland

Po wakacyjnej przerwie puchar MX-5 Cup Poland powraca do ścigania. W najbliższy weekend, 10-12 września w ramach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na torze w Poznaniu odbędzie się piąta i szósta runda tegorocznego serialu. Startują w nim 200-konne roadstery przygotowane przez warszawską firmę TG Auto, na zlecenie operatora Pucharu Unitel Motorsport.

Obok kierowców znanych ze startów w dotychczasowych rundach, takich jak zwycięzca wszystkich poprzednich wyścigów Krzysztof Ratajczak, czy Marcin Fedder i Grzegorz Grzybowski, zobaczymy na torze w ten weekend aż trzech debiutantów. Do tego grona należy światowej klasy drifter Piotr Więcek, czołowy kierowca e-sportowy świata, zwycięzca ubiegłorocznej wirtualnej edycji wyścigu 24h Le Mans Nikodem Wiśniewski, który brał udział w pracach nad rozwojem wyścigowej Mazdy MX-5 oraz Krzesimir Kwasiborski, znany ze startów w wyścigach w kraju i zagranicą.

Ponadto w stawce blisko 40 załóg zgłoszonych do sobotniego dwugodzinnego wyścigu Endurance znajdą się dwie załogi w Mazdach MX-5. Będą to bracia Krzesimir i Radosław Kwasiborscy oraz Grzegorz Grzybowski i Marcin Fedder.

„Bardzo się cieszymy z powrotu do ścigania” – powiedział dyrektor pucharu Paweł Skucha z firmy TG Auto. „Ze względu na porę roku pogoda jest niepewna, więc w razie deszczu być może będzie to pierwsza okazja do testu przygotowanego przez nas nowego poszycia dachu. W sobotnim wyścigu długodystansowym Endurance będziemy testować opony o twardszej mieszance. Cieszymy się z debiutu trójki interesujących, szybkich kierowców i liczymy, że urozmaicą oni jeszcze bardziej rywalizację. Podczas sierpniowej sesji treningowej na torze Poznań widać było, że mają bardzo dobre tempo. Zapraszamy wszystkich kibiców do Poznania w ten weekend!”

Na poznańskim torze ścigać się będzie podczas weekendu łącznie blisko 180 zawodników.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze