Mazda MX-5 Cup rusza w doborowym towarzystwie

Zgodnie z zapowiedziami, w nadchodzący weekend, w dniach 11-13 czerwca odbędzie się na torze w Poznaniu pierwsza i druga runda nowego pucharu wyścigowego Mazda MX-5 Cup Poland. W ubiegłym tygodniu wyścigowe roadstery zostały zaprezentowane w Słomczynie pod Warszawą, a teraz nadszedł czas na ściganie.

Na torze pojawi się siedem 200-konnych samochodów przygotowanych przez warszawską firmę TG Auto. W ten weekend w Poznaniu oprócz Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, odbędzie się także runda FIA Central European Zone czyli Mistrzostw Europy Strefy Centralnej FIA, a także renomowanej serii dla samochodów turystycznych serii TCR Eastern Europe. Oznacza to, że Mazdy zadebiutują w znakomitym, międzynarodowym towarzystwie, a na torze zobaczymy łącznie ponad 180 samochodów.

„Po wielu miesiącach przygotowań zaczynamy ściganie” – mówi Paweł Skucha, dyrektor pucharu i szef warszawskiej firmy TG Auto przygotowującej Mazdy do startów. „Pandemia pokrzyżowała nam mocno plany związane z uruchomieniem pucharu, ale teraz zawodnicy nie mogą już się doczekać pierwszego startu, a my, jako organizatorzy, jesteśmy pełni pozytywnych emocji przed debiutem na arenie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Czterodniowy weekend wyścigowy to ogromny wysiłek i wyzwanie dla wszystkich, jednak taka forma daje szanse najlepszego przygotowania zawodników do startu. Mamy w stawce bardzo doświadczonych, renomowanych kierowców, których udział zapewnia dobre ściganie od pierwszego do ostatniego okrążenia”.

Do startu na torze Poznań w klasyfikacji Mazda MX-5 Cup zgłosili się Marcin Fedder, Jakub Wyszomirski, Krzysztof Siadkowski, Marcin Siadkowski, Grzegorz Grzybowski, Krzysztof Ratajczak oraz dziennikarz redakcji Auto Świat Błażej Buliński.

„Pojawienie się wyścigowych Mazd MX-5 na Torze Poznań to dla nas historyczny moment” – mówi Szymon Sołtysik, PR Manager firmy Mazda Motor Poland, oficjalnego importera marki Mazda w Polsce, patrona cyklu. „Bardzo się cieszymy, że najpopularniejszy roadster świata będzie rywalizować w zawodach rangi Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, dostarczając emocji nie tylko kierowcom, ale też kibicom, szczególnie że w najbliższy weekend Mazdy MX-5 będą startować zderzak w zderzak z innymi samochodami klas do 2000 cm3. Prognozy pogody zapowiadające w sobotę i niedzielę przelotne opady deszczu gwarantują dodatkowe atrakcje”.

Harmonogram weekendu Pucharu Mazda MX-5 Cup Poland na torze Poznań

Czwartek, 10 czerwca
9.00 – 17.00 Treningi dowolne (według harmonogramu szczegółowego) 

Piątek, 11 czerwca
8.00       Trening dowolny (30’)
11.40     Kwalifikacje Q1 (25’)

Sobota, 12 czerwca
9.55       Wyścig 1 (25’) 

Niedziela, 13 czerwca
9.30       Kwalifikacje Q2 (25’)
13.35     Wyścig 2 (25’)

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze