Ellis zwycięża w obu wyścigach TT Cup

Ellis zwycięża w obu wyścigach TT Cup Audi

Audi Sport TT Cup rozpoczęło sezon 2017 dwoma wyścigami na torze Hockenheim. Oba wygrał Philip Ellis, a również w obu, na drugim miejscu była Polka, Gosia Rdest. Miejsca trzecie w obu wypadkach zajęli zupełni nowicjusze.

„Czternaścioro nowych uczestników, dwaj utytułowani kierowcy oraz dwaj goście, zadbali o maksymalne emocje podczas zmagań na torze” – mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. „Zawodnicy biorący udział w wyścigach Pucharu w sezonie 2017, już dziś dostarczyli nam mnóstwo emocji. Cały sezon zapowiada się wprost ekscytująco.” Brytyjczyk Philip Ellis, który pierwsze doświadczenia w Audi Sport TT Cup zdobywał już w ubiegłym roku, musiał zaciekle walczyć o oba zwycięstwa. W pierwszej, sobotniej rundzie, od startu do połowy wyścigu prowadził 16-letni nowicjusz ze Szwajcarii Yannik Brandt i dopiero później stracił prowadzenie na rzecz Ellisa. Młodego Szwajcara wyprzedziła również Gosia Rdest. Polka przejechała linię mety wprawdzie o 1,883 sekundy później niż Ellis, ale cały czas przed Brandtem.

Podczas drugiego wyścigu, w niedzielę, zaraz po starcie Gosia Rdest wybiła się daleko na prowadzenie. Na drugim zakręcie wyprzedziła ruszającego z pierwszej pozycji startowej Holendra Milana Dontje i przez dziesięć okrążeń zachowała prowadzenie. Niestety, opony jej Audi TT szybko się zużyły, co wykorzystał goniący ją Ellis, na trzy okrążenia przed końcem zdecydowanym manewrem wyprzedził polską zawodniczkę i z trzema sekundami przewagi zdobył swoje drugie zwycięstwo. „Była to naprawdę zażarta walka” – podsumował Ellis. „Musiałem wiele zaryzykować, bo inaczej nie wygrałbym po raz drugi.”

Gosia Rdest mimo to ma powód do dumy: jest pierwszą kobietą, która w rozgrywanym od 2015 roku pucharze Audi zajęła drugą lokatę. Jak dotąd nie udało się to żadnej kobiecie. 24-letnia studentka rodem z Żyrardowa, która odebrała puchar z rąk dziewięciokrotnego mistrza Le Mans Toma Kristensena, po dwóch z czternastu wyścigów tego sezonu zajmuje w tabeli drugą pozycję za Ellisem.

Gosia Rdest w świetnym nastroju podsumowała całą imprezę: „To był wspaniały weekend! Jestem zadowolona z wyników oraz bardzo pozytywnie zaskoczona reakcjami kibiców obecnych na Hockenheimring. Wiele osób podchodziło do mnie z gratulacjami, żeby zrobić sobie wspólne zdjęcie. Zaskoczyło mnie jak wielu Polaków było obecnych podczas wyścigu na torze. Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie i doping. Cieszy mnie, że moje starty sprawiają radość nie tylko mnie, ale też innym”.

Pogoń o trzecie miejsce wygrał w niedzielę Finlay Hutchison. 17-latek wystartował z pozycji dwunastej, ale w godnej podziwu i uczciwej walce przebił się aż do trzeciego miejsca na podium i z dumą mógł odebrać puchar z rąk rodaka, Allana McNisha.

Także Fabian Vettel cieszył się z punktów zdobytych w dwóch debiutanckich dla siebie rundach Audi Sport TT Cup. 18-letni brat mistrza świata Formuły 1 Sebastiana Vettela, zdobył w sobotę osiem punktów, a w niedzielę wspiął się z miejsca jedenastego na ósme. Po pierwszym wyścigu tego sezonu zajmuje ósmą pozycję w tabeli.

Trzykrotny zwycięzca z Le Mans Benoît Tréluyer wystartował w Hockenheim jako gość, zajmując w sobotę miejsce piąte. W niedzielę poprawił swój wynik, lokując się na czwartej pozycji. Kolejnym kierowcą-gościem, był dziennikarz James Taylor. Brytyjczyk przejechał linię mety w sobotę jako dziesiąty, a w niedzielę jako czternasty, za każdym razem zostawiając w tyle kilku regularnych uczestników pucharu.

Już za trzy tygodnie będziemy świadkami kolejnej rozgrywki młodych talentów. Wtedy to wyścig pucharu Audi Sport TT Cup rozegra się w ramach 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring, podczas którego Audi Sport customer racing ze swoim R8 LMS powalczy o swoje czwarte, łączne zwycięstwo. Ponadto fani Audi mogą wypatrywać tam premierowego modelu: Audi R8 LMS GT4 właśnie na Nürburgring przejdzie swój chrzest bojowy.

Informacja prasowa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka