BMW wybrało kierowców do testu debiutantów

BMW wybrało kierowców do testu debiutantów BMW

Czwórka kierowców otrzyma w grudniu okazję, aby po raz pierwszy poprowadzić samochód Deutsche Tourenwagen Masters. W teście zorganizowanym przez BMW wezmą udział Nick Catsburg, Sheldon van der Linde, Mikkel Jensen oraz Nick Yelloly.

Catsburg od wielu lat ściga się dla BMW w wyścigach GT, a także ma za sobą epizod w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych: „Od dawna chciałem wypróbować taki samochód. Nie postrzegam to jako test mający zadecydować o składzie kierowców, a jako okazję do poprowadzenia jednego z takich samochodów. To jedna z najlepszych serii na świecie, zatem to bardzo fajna okazja”.

Z marką BMW związany jest również Jensen, który ścigał się w serii ADAC GT Masters dla zespołu BMW Team Schnitzer. Sheldon van der Linde spędził ostatnie lata na startach w wyścigach długodystansowych za kierownicą samochodów Audi, natomiast Yelloly zajął drugie miejsce w tegorocznym Porsche Supercup.

BMW będzie potrzebować przynajmniej jednego nowego kierowcę na sezon 2019 DTM, po tym jak Augusto Farfus zdecydował się przenieść do wyścigów GT oraz serii WTCR. Producent potwierdził już, że pozostali kierowcy Marco Wittmann, Philipp Eng, Joel Eriksson, Bruno Spengler i Timo Glock nadal będą startować w niemieckiej serii. Nie wiadomo jeszcze, czy BMW zdecyduje się na wystawienie dodatkowych samochodów, w związku z odejściem Mercedesa-AMG z DTM.

Źródło: touringcartimes.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka