Setne zwycięstwo Audi w DTM

Setne zwycięstwo Audi w DTM Audi

Podczas niedzielnego wyścigu Deutsche Tourenwagen Masters w Spielbergu aktualny mistrz serii René Rast wywalczył setne zwycięstwo marki Audi w niemieckich samochodach turystycznych.

„Przed rozpoczęciem weekendu z pewnością nie oczekiwaliśmy, że będziemy świętować w Spielbergu swoje setne zwycięstwo” – powiedział szef Audi Sport Dieter Gass. „To po prostu niesamowite. Po kwalifikacjach nie sądziliśmy, że zwycięstwo jest w naszym zasięgu. Liczyliśmy na to, że Nico [Müller] jakoś przebije się pomiędzy kierowców Mercedesa i to właśnie zrobił. Wypracował sobie dobrą pozycję i pojechał znakomity wyścig. Moment zjazdów do boksów był także doskonały. Teraz nie możemy doczekać się rundy w Hockenheim”.

Dzięki pięciu wygranym w ostatnich dziesięciu wyścigach, Rast włączył się do walki o mistrzostwo serii. Niemiec traci 30 punktów do prowadzącego Paula di Resty, przy 56 możliwych do zdobycia podczas finału sezonu w Hockenheim.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Audi

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka