Rast pisze historię DTM

Rast pisze historię DTM Audi

Aktualny mistrz Deutsche Tourenwagen Masters René Rast został pierwszym kierowcą, który wygrał obie sesje kwalifikacyjne oraz oba wyścigi weekendu od czasu wprowadzenia obecnego formatu w 2015 roku.

„Stworzyliśmy historię” – powiedział Niemiec po zakończeniu zmagań na torze Nürburgring. „Dwa pole position i dwa zwycięstwa w ten sam weekend to coś, co nie zdarzyło się wcześniej w historii DTM. Nie był to łatwy weekend, musieliśmy wywalczyć te pole position i przebrnąć przez dwa trudne wyścigi. Dla mnie, pod względem psychicznym, bycie z przodu jest łatwe – kiedy jednak widzi się kogoś zbliżającego się w lusterkach, a opony są zużyte, trudno jest utrzymać koncentrację i nie popełniać błędów”.

„Nie moglibyśmy sobie tego wymarzyć. Przed przyjazdem na tor mieliśmy nadzieję na podium, czego dokonaliśmy w sobotę – wykonaliśmy więc plan, a wszystko ponad to było bonusem. Nikt nie spodziewa się jednak dwóch zwycięstw w ten sam weekend. Nigdy wcześniej nie miało to miejsca i jesteśmy dumni z tego osiągnięcia”.

Audi najwięcej straciło na uproszczeniu aerodynamiki przed tegorocznym cyklem, a samochody z Neuburga były w większości widziane na końcu stawki. Podczas kończącej pierwszą połowę sezonu rundy w Zandvoort Rast odniósł jednak niespodziewane zwycięstwo, które poparł teraz dwoma triumfami na Nürburgringu – Niemiec zrównał się tym samym ilością zwycięstw z Garym Paffettem i Paulem di Restą.

„Ustawienia samochodu zaczęły od tamtej pory dużo lepiej pasować do mojego stylu jazdy. Znalazłem optymalne okno, w którym samochód jest dobry i wykorzystaliśmy to raz za razem. Oczywiście doskonałe prowadzenie musi być poparte doskonałym zespołem”.

Na cztery wyścigi przed końcem sezonu, Rast awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i traci 57 punktów do prowadzącego Paffetta. Póki co nie myśli jednak o obronie tytułu wywalczonego w swoim debiutanckim sezonie.

Źródło: touringcartimes.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka