Zanardi piąty podczas gościnnego startu w DTM

Zanardi piąty podczas gościnnego startu w DTM BMW

Włoski kierowca Alessandro Zanardi, który stracił obie nogi w wypadku na torze Lausitzring w 2001 roku, wziął udział w nocnej rundzie Deutsche Tourenwagen Masters na torze Misano. Włoch zajął drugie miejsce w drugim wyścigu weekendu, rozgrywanego w zmiennych warunkach.

„Piąte miejsce to nagroda za cały weekend” – powiedział czterokrotny mistrz paraolimpijski. „Jestem bardzo zadowolony z takiego wyniku w moim wieku. Miałem bardzo dobre tempo wyścigowe i nie wiedziałem co zrobić, kiedy wolniejsi kierowcy ciągle pojawiali się przede mną”.

„Mówiąc poważnie, jestem wdzięczny za okazję do startu wraz z BMW Motorsport. Przez cały czas wierzyli, że dam radę i cieszę się, że mogłem tego dowieść. Dziękuję także rodzinie DTM za przywitanie mnie z otwartymi rękoma. Ten weekend zawsze pozostanie w moim sercu. Czekałem na to doświadczenie 51 lat, ale w końcu miałem ku temu szansę”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka