Rast opuści niedzielny wyścig DTM

Rast opuści niedzielny wyścig DTM DTM

Aktualny mistrz serii Deutsche Tourenwagen Masters René Rast nie przystąpi do niedzielnego wyścigu na torze Lausitzring. Niemiec miał poważny wypadek podczas sobotniego startu, w którym jego auto koziołkowało po kontakcie z Loïckiem Duvalem.

Tuż po wznowieniu wyścigu po okresie samochodu bezpieczeństwa, Rast zderzył się w trzecim zakręcie ze swoim zespołowym kolegą i wypadł z dużą prędkością na trawiaste pobocze, gdzie przekoziołkował.

Choć wysiadł on z pozostałości swojego samochodu o własnych siłach, lekarze postanowili zatrzymać go w szpitalu na obserwację i nie wydawać pozwolenia na wzięcie udziału w niedzielnej rywalizacji. Jego start prawdopodobnie i tak byłby niemożliwy, bowiem zespół Audi poinformował o tym, że samochód #33 zostanie rozebrany na części w celu dokładnego sprawdzenia, czy monokok nie uległ żadnym uszkodzeniom strukturalnym.

„Czuję się dobrze” – mówił Rast po swoim wypadku. „Nie poczułem niczego niepokojącego – boli mnie jedynie łokieć, ale wszystko pamiętam i nie doznałem żadnego szoku. Cieszę się, że nic mi się nie stało”.

Źródło: touringcartimes.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka