Dodatkowy samochód na starcie do dwóch pierwszych wyścigów DTM

Dodatkowy samochód na starcie do dwóch pierwszych wyścigów DTM DTM

Mattias Ekström wystąpi w dwóch pierwszych wyścigach sezonu Deutsche Tourenwagen Masters w Hockenheim, aby pożegnać się ze swoimi fanami.

Fani 39-letniego Szweda będą mogli raz jeszcze zobaczyć swojego idola na torze. Ekström wystartuje w samochodzie Audi w obu pierwszych wyścigach nowego sezonu, ale jego wynik nie będzie podlegał ocenie i nie zostanie wliczony do tabeli ogólnej kierowców. Team stworzył na te potrzeby dodatkowy samochód RS 5 DTM, który swoim wyglądem nawiązywać będzie do ich byłego partnera i sponsora – marki Red Bull.

„Prawdopodobnie podpiszę w ten weekend więcej autografów niż przez swój cały sezon. Przyznam, że robię to chętnie. Po 17 świetnych latach w DTM odejście było trudną decyzją. Dzień rezygnacji był jednym z najbardziej emocjonalnych w mojej karierze. Jestem przekonany, że w Hockenheim takich momentów również będzie kilka. Niesamowicie się cieszę” – powiedział Ekström.

Zakończenie swojej kariery w DTM zawodnik Audi ogłosił pod koniec stycznia. W tym roku skupił się na Rallycrossowych Mistrzostwach Świata wraz ze swoim zespołem EKS Audi Sport. „Chciał w szczególny sposób pożegnać się z ze swoimi fanami. Tak powstał ten pomysł. Sądzę, że dla niego, dla DTM, dla fanów i oczywiście dla Audi jest to fantastyczna sprawa” – stwierdził Szef Audi Motorsport, Dieter Gass.

Podczas swojej kariery Ekström ukończył 195 wyścigów, zdobył dwa mistrzowskie tytuły, 23 razy stanął na najwyższym stopniu podium, 20-krotnie wywalczył pole-position, ma na koncie 18 najszybszych okrążeń w wyścigu, a suma zdobytych w jego karierze punktów wynosi 1.219.

Szwed nie brał udziału w przedsezonowych testach i prowadzenie samochodu w jego nowej specyfikacji z pewnością będzie stanowić dla niego nowe wyzwanie. „Mattias zawsze szybko przyzwyczajał się do nowego samochodu. Jestem pewien, że przy swoim pożegnaniu nie będzie spacerował po torze, ale wystartuje ze swoją złotą myślą: go hard or go home” – dodał Gass.

Źródło: dtm.com

Maja Kozłowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka