Nowy sezon DTM – nowe samochody BMW

Nowy sezon DTM – nowe samochody BMW BMW Group

Zespoły BMW zaprezentowały wygląd swoich sześciu samochodów na najbliższy sezon Deutsche Tourenwagen Masters.

W każdym z zaprezentowanych pojazdów dominuje inny kolor, co łatwo pozwoli odróżnić samochody na torze. Do wspólnych cech sześciu maszyn należy zaznaczenie typowych dla wyglądu BMW-M-Motorsport elementów. Jak podkreślają zespoły BMW – każdy z samochodów stworzony został w sposób indywidualny i dostosowany do każdego z kierowców. Na masce samochodu, od strony kierowcy da się zauważyć czarny, matowy element, który występuje we wszystkich pojazdach BMW.  

Marka BMW już kolejny rok będzie startowała w zawodach DTM. Nic nie wskazuje też na to, że współpraca ta miałaby się skończyć, jak w przypadku marki Mercedes. Bruno Spengler będzie startował za kierownicą BMW Bank M4 DTM z numerem 7, a za sterem Shell BMW M4 DTM z liczbą 15 ponownie zobaczymy Augusto Farfusa. Nic nie zmieni się też dla Timo, który będzie jeździł z reklamą Deutsche Post w BMW M4 DTM z numerem 16. Dla debiutującego Philippa Enga przypadł Samsung BMW M4 DTM z numerem 25, a ostatni szóstym BMW M4 DTM pilotować będzie Joel Eriksson z liczbą 47 i logami firm m.in. Puma oraz BMW Lifestyle.

Źródło: dtm.com

Maja Kozłowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka