Audi nie dokona zmian w zespołach DTM

Audi nie dokona zmian w zespołach DTM Audi

Audi poinformowało o tym, że zachowa swoje trzy dotychczasowe zespoły na sezon 2018 Deutsche Tourenwagen Masters.

Chcąc skupić się na prowadzeniu swojego własnego zespołu i startach w rallycrossie, z programu DTM odszedł dwukrotny mistrz serii Mattias Ekström. Szwed ścigał się dla zespołu Abt Sportsline i to właśnie tam miejsce dla siebie znajdzie jego następca Robin Frijns.

„Motto »nie zmienia się zwycięskiego zespołu« z pewnością nie jest niczym nowym” – powiedział szef Audi Sport Dieter Gass. „Gdy zdobywa się wszystkie trzy tytuły oraz zajmuje cztery pierwsze miejsca w klasyfikacji, nie ma powodu do zmieniania wszystkiego”.

„Dlatego właśnie nasz debiutant Robin Frijns zajmie miejsce Mattiasa w zespole Abt. Pozostałe pary kierowców w zespołach Phoenix i Rosberg pozostaną niezmienione. Jestem przekonany, że w ten sposób jesteśmy przygotowani do obrony tytułów”.

Frijns dołączy w zespole Abt do Nico Müllera. Team Phoenix będą reprezentować były mistrz serii Mike Rockenfeller i ubiegłoroczny debiutant Loïc Ducal, a w barwach Team Rosberg startować będą Jamie Green oraz broniący tytułu René Rast. Niemiec chciałby zachować swój dotychczasowy numer 33, lecz będzie potrzebować na to zgody ze strony DTM.

Przed startem sezonu w Hockenheim, kierowców DTM czekają jeszcze dwa otwarte testy – w dniach 1-3 marca na torze Vallelunga oraz 9-12 kwietnia w Hockenheim.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Audi

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka