Opublikowano przyszłoroczny kalendarz DTM

Opublikowano przyszłoroczny kalendarz DTM DTM

Władze serii Deutsche Tourenwagen Masters opublikowały kalendarz na sezon 2018. Prestiżowa niemiecka seria po raz pierwszy zawita na włoski tor Misano, a po pięcioletniej przerwie powróci na brytyjski Brands Hatch.

Kalendarz uległ nieznacznemu powiększeniu, do dziesięciu weekendów wyścigowych na dziewięciu torach – aż połowa rund odbędzie się poza granicami Niemiec – oprócz brytyjskiego Brands Hatch, kierowcy będą rywalizować na węgierskim Hungaroringu, w holenderskim Zandvoort, włoskim Misano oraz austriackim Spielbergu.

Dodanie Misano do kalendarza wiązał się z usunięciem rundy na rosyjskim Moscow Raceway. Spośród niemieckich torów, w terminarzu znalazły się Hockenheim, Lausitzring, Norisring oraz Nürburgring.

„Pięć rund w Niemczech i pięć za granicą – DTM staje się w ten sposób nieco bardziej międzynarodowe, nie zaniedbując jednak swoich niemieckich korzeni” – powiedział szef serii Gerhard Berger. „Powracające do kalendarza Anglia i Włochy to ważne rynki dla marek segmentu premium. Cieszę się również, że DTM dalej będzie się ścigać na Lausitzringu, pomimo sprzedaży obiektu. Wspólnie z nowym właścicielem obiektu i naszym wieloletnim partnerem Dekrą mogliśmy upewnić się, że fani ze wschodnich Niemiec również otrzymają porcję spektakularnego ścigania”.

R Data Tor
1 5-6 maja Hockenheimring
2 19-20 maja Eurospeedway Lausitz
3 2-3 czerwca Hungaroring
4 23-24 czerwca Norisring
5 14-15 lipca Circuit Park Zandvoort
6 11-12 sierpnia Brands Hatch
7 25-26 sierpnia Misano World Circuit
8 8-9 września Nürburgring
9 22-23 września Red Bull Ring
10 13-14 października Hockenheimring

Źródło: touringcartimes.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka