Eng i Eriksson dołączają do zespołu BMW w DTM

Eng i Eriksson dołączają do zespołu BMW w DTM BMW

BMW dokonało zmian w składzie kierowców na sezon 2018 Deutsche Tourenwagen Masters. Odchodzącego Maxime’a Martina oraz przechodzącego do Formuły E Toma Blomqvista zastąpią Philipp Eng oraz Joel Eriksson.

Ta dwójka będzie się ścigać w barwach belgijskiego zespołu RBM, gdzie dołączą do Bruno Spenglera. Zespół RMG Stefana Reinholda pozostanie w niezmienionym składzie Marco Wittmann, Timo Glock i Augusto Farfus.

„Jednostajność i doświadczenie są bardzo ważne w DTM” – powiedział dyrektor BMW Motorsport Jens Marquardt. „Jednocześnie chcieliśmy dodać świeżą krew w 2018 roku. Chciałbym podziękować Maxime’owi Martinowi za wspaniała współpracę i wszystkie sukcesy w ostatnich latach – podjął on nowe wyzwanie poza naszym programem. Tom Blomqvist przeniesie się do Formuły E, a Philipp Eng i Joel Eriksson dostali się do składu DTM z uwagi na mocne występy w minionym sezonie oraz dobre wrażenie podczas testu młodych kierowców. Jestem pewny, że świetnie poradzą sobie w BMW M4 DTM. Dzięki zwycięstwu Marco w ostatnim wyścigu sezonu, nasze przygotowania do kolejnego przebiegają z rozpędem”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka