Rast pozostaje w Audi na sezon 2018

Rast pozostaje w Audi na sezon 2018 Audi

 „Cieszę się, że mogę ogłosić swoją obecność w Audi Sport w 2018 roku” – powiedział René Rast w piątkowy wieczór podczas gali rozdania nagród Autobild, która odbyła się w ramach Essen Motorshow. Celem obecnego mistrza Deutsche Tourenwagen Masters na nadchodzący sezon będzie oczywiście obrona tytułu.

W trakcie gali, 31-letni Niemiec otrzymał nagrodę dziennikarzy za wywalczenie tytułu DTM. Na scenie, przed około 600 gośćmi reprezentującymi przemysł motoryzacyjny i wyścigowy, Rast wciąż był przytłoczony swoim sukcesem: „W 2003 roku startowałem w Formule BMW i ścigałem się wtedy po raz pierwszy podczas wyścigowego weekendu DTM. Od tego czasu marzyłem o startach w DTM. Rok po roku próbowałem znaleźć się w stawce, walcząc równocześnie z pojawiającymi się przeciwnościami”.

„W tym roku Audi Sport wreszcie zaoferowało mi możliwość przejścia do serii. Nie trzeba dodawać, że sam też wywierałem presję. Ale teraz jestem po prostu szczęśliwy” – dodał, wychwalając jednocześnie założony w 1994 roku Team Rosberg. „Team Rosberg wykonał perfekcyjną robotę – nie można tego inaczej opisać, po tym wszystkim co doprowadziło do tego, że zdobyliśmy ten tytuł. Ci ludzie sprawili, że poczułem się jak w domu od samego początku, a duch zespołu jest niesamowity. Stąd też, tytuł ten zawdzięczam całemu zespołowi”.

Oprócz zobowiązań dotyczących DTM, Rast w przyszłym sezonie zamierza wystartować także w wyścigach samochodów sportowych w prototypie Mazdy w zespole Joest Racing.

Źródło: dtm.com

Olga Białczak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka