Balast zniknie z DTM ze skutkiem natychmiastowym

Balast zniknie z DTM ze skutkiem natychmiastowym DTM

Trójka obecnych producentów Deutsche Tourenwagen Masters – Audi, BMW i Mercedes – doszła do porozumienia w sprawie zniesienia kontrowersyjnego balastu ze skutkiem natychmiastowym.

Decyzja musi zostać jeszcze zaakceptowana przez niemiecką federację DMSB, lecz wydaje się to jedynie formalnością. W związku z tym, podczas kończących sezon rund na Red Bull Ringu i Hockenheimringu wszystkie samochody będą startować ze swoją nominalną wagą, bez dodatkowego balastu.

„Wszyscy uczestnicy wysłuchali zdania fanów. Jestem zachwycony, że zjednoczyli się oni w celu podjęcia decyzji” – powiedział szef DTM Gerhard Berger. „To mocny sygnał dla DTM. DMSB wyraziło już wstępną aprobatę w przypadku jednogłośnej decyzji organizatora i producentów, więc spodziewam się akceptacji”.

Zlikwidowanie balastu dla poszczególnych modeli samochodów, w zależności od toru, zostało początkowo zablokowane przez BMW, a później przez Audi, które twierdziło, że brak systemu wyrównywania osiągów przy zamrożonym rozwoju samochodów na stałe zadecyduje o układzie stawki. Zespół z Neuburga zmienił swoje zdanie, choć nie zostało podane ku temu żadne uzasadnienie.

Producenci zgodzili się również na zmiany w przepisach na sezon 2018, które określą wymiary niektórych elementów aerodynamicznych, aby wyeliminować różnice pomiędzy autami.

Źródło: dtm.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka