Lausitzring przestanie gościć wyścigi po sezonie 2017

Lausitzring przestanie gościć wyścigi po sezonie 2017 DTM

Władze niemieckiego toru Lausitzring ogłosiły, że z końcem 2017 roku obiekt przestanie być publicznie dostępny, a wszelkie aktywności wyścigowe zostaną zakończone. Jest to następstwo sprzedaży toru przedsiębiorstwu DEKRA.

Tor Eurospeedway Lausitz został otwarty w 2000 roku, a od kolejnego sezonu zaczęto organizować tam zawody DTM. Po trzy zwycięstwa na tym obiekcie odnieśli Bernd Schneider, Gary Paffett i Jamie Green, który wygrał też ostatni zorganizowany tam wyścig DTM w maju tego roku.

DEKRA posiadała już swoją bazę na terenie toru, lecz teraz znacząco zwiększy swoją działalność, zamieniając obiekt w centrum testowe dla pojazdów autonomicznych.

Lausitzring zapisał się także w negatywny sposób w historii sportu motorowego – to tutaj Alessandro Zanardi stracił obie nogi podczas wyścigu samochodów IndyCar, a Michele Alboreto zginął testując prototyp Audi R8.

Niemiecki obiekt był również bliski polskim kierowcom wyścigowym – w przeszłości organizowano na nim wyścigi KIA Lotos Race, Volkswagen Golf Cup, Maluch Trophy i Wyścigowego Pucharu Polski.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka