Wittmann z karą w Moskwie

Wittmann z karą w Moskwie DTM

Kierowca BMW Motorsport Marco Wittmann otrzymał karę przesunięcia o pięć pozycji na starcie do wyścigu w Moskwie po otrzymaniu trzeciego ostrzeżenia w tym sezonie.

Obecny mistrz serii Deutsche Tourenwagen Masters, podczas drugiego wyścigu na torze Norisring, stoczył zaciekłą walkę z zawodnikiem Audi, Mattiasem Ekströmem, w trakcie której Wittmann zmuszony był do wyprzedzenia Szweda w pierwszym zakręcie dwunastego okrążenia, co zostało uznane przez stewardów za incydent wyścigowy.

Podczas ostatniego okrążenia, walkę o najniższy stopień podium stoczyła trójka kierowców - Wittmann, Ekström oraz Edoardo Mortara z Mercedesa, który to ostatecznie wyszedł zwycięsko z tego pojedynku, zdobywając trzecie miejsce w wyścigu. Wittmann podjął próbę wyprzedzenia Ekströma, co doprowadziło do zderzenia między nimi.

Wittmann został uznany winnym za owy incydent, który sprawił, że Ekström stracił trzecie miejsce, za co niemiecki zawodnik otrzymał kolejne - trzecie ostrzeżenie w tym sezonie, za które dostał przesunięcie o pięć pozycji na starcie do sobotniego wyścigu w Moskwie.

Kolejny wyścigowy weekend DTM rozpocznie się 21 lipca.

Źródło: touringcartimes.com

Olga Białczak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka