Nico Müller oficjalnie kierowcą Audi

Audi potwierdziło kolejnego swojego kierowcę na tegoroczny sezon DTM – Nico Müller zastąpi w kokpicie RS5 Filipe Albuquerque, który przejdzie do wyścigów długodystansowych.

W 2013 roku Müller startował w Formule Renault 3.5 i w trakcie letniej przerwy przetestował samochód Audi, a jego wyniki zaimponowały szefowi Audi w DTM Dieterowi Gassowi i Wolfgangowi Ullrichowi dowodzącemu Audi Motorsport.

„Nico dobrze pasuje do Audi, zarówno w zakresie prędkości, jak i osobowości i bez wątpienia będzie cennym dodatkiem do całej serii” – powiedział Gass. „Myślę bardzo dobrze o nim i oczekuję, że będzie on w stanie sprawić niespodziankę w swoim debiutanckim sezonie”.

Ullrich dodał: „Obserwowałem karierę Nico już od jakiegoś czasu. Zaliczył kilkaset kilometrów testów w naszych samochodach DTM i sprawił znakomite wrażenie. Jestem przekonany , że nie zajmie mu dużo czasu, aby wypełnić lukę po Filipe Albuquerque”.

Z kolei Müller powiedział, że podpisanie kontraktu z Audi było jego ambicją i jest przekonany, że od czasu do czasu pojawi się w pierwszej dziesiątce w drugiej połowie roku. „Oglądałem serię już jako dziecko i odkąd przetestowałem Audi DTM po raz pierwszy marzyłem o możliwości rywalizowania w takim samochodzie” – przyznał Szwajcar. „Nie jest to tak duża różnica w mocy silnika, ale nie jestem zaznajomiony z jak jazdą w samochodzie z dachem nad moim kaskiem, jednak wkrótce stanie się to moją drugą naturą. Konkurencyjność kierowców w DTM jest wyjątkowa, więc będzie trudno zdobyć punkty. Moim celem jest szybka i równomierna nauka oraz okazjonalne pojawienie się w pierwszej dziesiątce w drugiej połowie sezonu”.

Po trzech sezonach z DTM żegna się Filipe Albuquerque, który już w ostatni weekend stycznia poprowadzi Audi R8 ekipy Flying Lizard w 24 Godzinach Daytona. Portugalczyk w zeszłym roku triumfował w klasie GT amerykańskiego maratonu. W tym sezonie Albuquerque weźmie udział także w dwóch rundach Długodystansowych Mistrzostw Świata – 6 Godzinach Spa i 24 Godzinach Le Mans.

Lista potwierdzonych zgłoszeń do sezonu 2014 DTM:

Nr Kierowca Zespół Samochód
1 Mike Rockenfeller Phoenix Audi RS 5 DTM
- Timo Scheider - Audi RS 5 DTM
- Mattias Ekstroem - Audi RS 5 DTM
- Nico Müller - Audi RS 5 DTM
- Gary Paffett - AMG Mercedes C-Coupe
- Augusto Farfus BMW Team RBM BMW M4 DTM
- Joey Hand BMW Team RBM BMW M4 DTM
- Timo Glock BMW Team MTEK BMW M4 DTM
- Antonio Felix da Costa BMW Team MTEK BMW M4 DTM
- Marco Wittmann BMW Team RMG BMW M4 DTM
- Maxime Martin BMW Team RMG BMW M4 DTM
 - Martin Tomczyk BMW Team Schnitzer BMW M4 DTM
 - Bruno Spengler BMW Team Schnitzer BMW M4 DTM

Źródło: www.TouringCarTimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league