DTM America: Start serii najwcześniej w 2017 roku

Start amerykańskiego odpowiednika serii DTM, który miał pierwotnie ruszyć w 2015 lub 2016 roku został opóźniony o co najmniej rok – nowy serial zadebiutuje na północnoamerykańskich torach najwcześniej w sezonie 2017.

ITR – organizator DTM ogłosiło w sobotę rano na Norisringu, że data przyjęcia wspólnych przepisów przez Grand-Am i Super GT została zatwierdzona w trakcie piątkowego spotkania Komitetu Zarządzającego, w skład którego wchodzą przedstawiciele DTM, Super GT i Grand-Am oraz federacji sportów motorowych z Niemiec, USA i Japonii.

Grand-Am, które jest odpowiedzialne za DTM America, ogłosiło w marcu, że inauguracyjny sezon zostanie rozegrany w 2015 lub 2016 roku. Zostało to jednak przesunięte najwcześniej na sezon 2017. Powodem jest planowana przez DTM na 2016 rok zmiana silników na mniejsze dwulitrowe z turbodoładowaniem i związana z tym reforma przepisów technicznych.

Szef ITR Hans Werner Aufrecht powiedział: „Wspólnym celem wszystkich stron Komitetu Zarządzającego jest stosowanie wspólnych przepisów od 2017 r. Jest to pierwszy ważny krok”.

Następne posiedzenie Komitetu Zarządzającego odbędzie się najprawdopodobniej w Daytonie podczas przyszłorocznego 24-godzinnego wyścigu.

Źródło: www.autosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league