Christian Vietoris po raz pierwszy

Christian Vietoris reprezentujący Mercedesa wygrał kwalifikacje do jutrzejszego wyścigu DTM na Lausitzringu. To pierwszy taki sukces Niemca oraz pierwsze pole position Mercedesa od czasu zeszłorocznych kwalifikacji na Norisringu.

Z pierwszego rzędu obok Vietorisa wystartuje jego zespołowy partner Gary Paffett, a trójkę uzupełni Jamie Green z Audi, dla którego to najlepszy wynik w tym sezonie. Obok niego ustawi się kolejny reprezentant Mercedesa - Robert Wickens. Vietoris, Paffett i Wickens dyktowali tempo we wszystkich częściach dzisiejszych kwalifikacji. Faworytem był Paffett, ale w trakcie decydującego okrążenia w Q4 zablokował koła w pierwszym zakręcie i stracił ponad dwie dziesiąte sekundy do Vietorisa. Także Wickens popełnił mały błąd w Q4.

Zwycięzca ostatniego wyścigu w Spielberg, Bruno Spengler zajął piąte miejsce i był najwyżej sklasyfikowanym z zawodników BMW. Aktualnemu mistrzowi serii zabrakło jedynie 0.010s do wejścia do Q4.

Mike Rockenfeller będący obecnie jednym z pretendentów do tytułu, zajął szóste miejsce przed kolejnymi zawodnikami Audi - Adrienem Tambay’em i Edoardo Mortarą. Roberto Merhi w Mercedesie i Augusto Farfus w BMW uzupełnili pierwszą dziesiątkę, jednak Brazylijczyk otrzymał karę obniżenia pozycji startowej o pięć miejsc za użycie nieodpowiednich opon w trakcie porannej sesji treningowej. W rezultacie zwycięzca otwierającego sezon wyścigu na Hockenheim rozpocznie rywalizację z 15. pola, a na P10 awansuje Pascal Wehrlein.

Mattias Ekström kontynuuje ciężki początek sezonu – Szwed nie wyszedł z Q1, podobnie jak jego kolega z ekipy Abt, Timo Scheider. Obaj byli mistrzowie wystartują odpowiednio z 17. i 18. pola. Q1 nie było szczęśliwe także dla kolejnego byłego mistrza, Martina Tomczyka. Czempion z 2011 roku uszkodził przedni spojler i w efekcie wystartuje z ostatniego rzędu obok innego reprezentanta BMW -  Andy’ego Priaulxa. Pozostali reprezentanci bawarskiej marki także nie zachwycili - Joey Hand i Marco Wittmann wyruszą do wyścigu z 19. i 20. miejsca.

Pozycja Kierowca Samochód Czas/strata
1 Christian Vietoris 1:17.715
2 Gary Paffett +0.225
3 Jamie Green +0.313
4 Robert Wickens +0.418
5 Bruno Spengler 1:17.967
6 Mike Rockenfeller 1:18.134
7 Adrien Tambay 1:18.161
8 Edoardo Mortara 1:18.205
9 Roberto Merhi 1:18.305
10 Pascal Wehrlein 1:18.225

Źródło: www.TouringCarTimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league