Spengler przed Wittmannem w walce o pole position

Aktualny mistrz DTM Bruno Spengler po raz pierwszy w tym sezonie wygrał kwalifikacje i zdobył pole position do jutrzejszego wyścigu DTM na Red Bull Ringu wyprzedzając tegorocznego debiutanta Marco Wittmanna.

Od początku kwalifikacji auta BMW wyglądały na najszybsze, a Spengler i Wittmann wykręcili najszybsze czasy na wszystkich czterech częściach sesji.

Ubiegłoroczny zwycięzca ze Spielberg Edoardo Mortara był najlepszy spośród zawodników Audi zajmując trzecie miejsce. Drugi rząd na starcie uzupełni Augusto Farfus w kolejnym BMW.

Timo Scheider nie zdołał wejść do Q4 – jego tempo wystarczyło jedynie na piąte miejsce. Filipe Albuquerque ostatecznie był szósty, choć w pewnym momencie jego czasy sugerowały, że będzie mógł nawet powalczyć o pole position. Najlepszy z Mercedesa był siódmy Robert Wickens. Lider klasyfikacji Mike Rockenfeller zakwalifikował się na ósmej pozycji, ale podobnie jak Andy Priaulx otrzymał karę przesunięcia o pięć miejsc za ignorowanie żółtych flag w trakcie porannego treningu. Dzięki temu na ósme miejsce przesunął się Martin Tomczyk.

Z dziewiątego pola wystartuje Gary Paffett, który co prawda awansował do Q3, ale nie przejechał w tej części żadnego okrążenia, ponieważ na ostatnim okrążeniu zjazdowym jego Mercedes stracił moc. Jedynym pocieszeniem dla Brytyjczyka jest fakt, że dzięki temu ma zaoszczędzony komplet opon. Dirk Werner uzupełnił pierwszą dziesiątkę, w której znalazło się aż pięć samochodów BMW.

Jamie Green początku jazdy dla Audi nie może uznać za udanego – najpierw przegrał wejście do Q2 o 0,034 sekundy i pozostał na 17. miejscu, a później został ukarany przesunięciem także za ignorowanie żółtych flag. W efekcie wystartuje z ostatniego 22. pola, gdzie w ostatnim rzędzie towarzyszył mu będzie Andy Priaulx.

Pozycja Kierowca Samochód Czas/strata
1 Bruno Spengler 1:24.836
2 Marco Wittmann +0.111
3 Edoardo Mortara +0.200
4 Augusto Farfus Jr. +0.347
5 Timo Scheider 1:24.887
6 Filipe Albuquerque 1:24.922
7 Robert Wickens 1:24.973
8 Martin Tomczyk 1:24.986
9 Gary Paffett brak czasu
10 Dirk Werner 1:25.245

Źródło: www.TouringCarTimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league