Rockenfeller na pole position po wykluczeniu Tomczyka

Mike Rockenfeller zdobył dziś na torze Brands Hatch swoje drugie pole position w karierze. Zaraz za nim ustawią się Augusto Farfus i Joey Hand. Pierwotny zwycięzca kwalifikacji Martin Tomczyk został zdyskwalifikowany za zbyt małą masę auta po sesji.

Tomczyk - mistrz serii z 2011 roku - był ostatnim kierowcą, który pojawił się na torze w Q4 i uzyskał czas 41,158 wyprzedzając o 0,035 sekundy Rockenfellera, także jadącego Audi. Jednak po zakończeniu kwalifikacji i ważeniu aut sędziowie orzekli, że auto jest za lekkie i zdyskwalifikowali Niemca. W efekcie na pierwsze pole awansował Rockenfeller, a Tomczyk spadł na ostatnie.

Aktualny mistrz DTM Bruno Spengler uzupełni skład drugiej linii obok Handa, a dalej ustawią się Timo Scheider i Marco Wittmann w Audi. Wittmann kontynuuje wysokie tempo, które pokazuje od początku weekendu –zaliczający drugi wyścig tegoroczny debiutant był najszybszy w wolnym treningu. Andy Priaulx zajmie siódme pole przez kolejną dwójką Audi - Miguelem Moliną i Edoardo Mortarą.

Do czołowej dziesiątki udało się wejść jeszcze Timo Glockowi, ale sztuka ta nie udała się mistrzom - Gary’emu Paffettowi i Mattiasowi Ekströmowi, którzy zajęli kolejne dwa miejsca. Paffett był najszybszym z kierowców Mercedesów, których tempo na Brands Hatch jest wyraźnie słabsze od konkurencyjnych maszyn Audi i BMW.

Kwalifikacje nie były udane także dla Jamie Greena, który mimo ustanowienia szóstego czasu w Q1 został sklasyfikowany na 17. miejscu -  okazało się, że jego ostatnie okrążenie zostało rozpoczęte zaledwie 0,001 sekundy po pokazaniu flagi w szachownicę kończącą sesję. W efekcie wystartuje on za Mercedesem Christiana Vietorisa, a przed  Audi Filipe Albuquerque. Ostatnie trzy pozycje (przed Tomczykiem) zajęły Mercedesy Roberto Merhiego, Pascala Wehrleina i Daniela Juncadelli.

Czołowa dziesiątka kwalifikacji:

Pozycja Kierowca Samochód Czas
1 Mike Rockenfeller 41.193 [Q4]
2 Augusto Farfus Jr. 41.197 [Q4]
3 Joey Hand 41.460 [Q4]
4 Bruno Spengler 41.274 [Q3]
5 Timo Scheider 41.282 [Q3]
6 Marco Wittmann 41.293 [Q3]
7 Andy Priaulx 41.358 [Q3]
8 Miguel Molina 41.394 [Q3]
9 Edoardo Mortara 41.472 [Q3]
10 Timo Glock 41.353 [Q2]

Źródło: www.TouringCarTimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league