Robert Wickens najszybszy w pierwszym teście

Robert Wickens był najszybszym kierowcą podczas pierwszego w tym roku oficjalnego testu DTM na torze w Barcelonie. Kierowca Mercedesa przejechał jedno okrążenie w czasie 1:06.735, zaledwie o 0,052 sekundy szybciej niż Martin Tomczyk w BMW.

Debiutujący w serii Daniel Juncadella pokazał silną formę zaliczający trzeci wynik, o 0,122 gorszy od Wickensa. Kolejne miejsca w tabeli zajęli Mike Rockenfeller i zeszłoroczny mistrz Bruno Spengler.

Głównymi nowościami testowanymi w Barcelonie były DRS (Drag Reduction System), którego działanie widać na zdjęciu poniżej oraz opcjonalne opony Hankooka.

Spengler był jednym z kierowców, którzy testowali system DRS. „ Dzień testów był w porządku - z sukcesem zrealizowaliśmy zaplanowany program. Oczywiście nowe opony opcjonalne oraz DRS przynoszą dodatkowe emocje. Jeśli chodzi o opony, przyjrzeliśmy się bliżej wpływowi nowej specyfikacji na dłuższym dystansie i wiele się nauczyliśmy. DRS to wielka frajda dla kierowcy wyścigowego. Możesz wyraźnie poczuć, że prędkość na prostych jest wyższa. To jest coś, do czego trzeba przyzwyczaić się i trzeba skupić się na znalezieniu limitów okrążenie po okrążeniu. Dlatego testy zarówno tutaj w Barcelonie, jak i za trzy tygodnie w Hockenheim są tak ważne” – powiedział Kanadyjczyk.

Testy w Barcelonie będą trwały jeszcze w tym tygodniu. Następnym torem, na którym sprawdzą się zespoły DTM będzie Hockenheim w terminie od 9 do 12 kwietnia.

Lp. Kierowca Samochód Czas/strata
1 Robert Wickens 1:06.735
2 Martin Tomczyk +0.052
3 Daniel Juncadella +0.122
4 Mike Rockenfeller +0.335
5 Bruno Spengler +0.365
6 Gary Paffett +0.639
7 Jamie Green +0.693
8 Adrien Tambay +0.801
9 Augusto Farfus Jr +0.880
10 Timo Glock +1.174

Źródło: www.TouringCarTimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league