Wehrlein oficjalnie zastępuje Schumachera

Pascal Wehrlein został ogłoszony kierowcą zespołu Mercedesa w Deutsche Tourenwagen Masters. 18-latak zastąpi w najbliższym sezonie Ralfa Schumachera.

„Spełnia się moje marzenie - awansuję do DTM. Nie mogę się doczekać, aby rozpocząć pracę z Mercedesem AMG C-Coupe DTM podczas rozpoczęcia na sezonu na torze Hockenheim wraz z chłopakami z Mücke” – powiedział Wehrlein.

Schumacher zajmie miejsce w zarządzie RSC Mücke Motorsport, które w DTM reprezentować będą Wehrlein i Daniel Juncadella. „Myślałem dużo o mojej przyszłości w ciągu ostatnich kilku tygodni i doszedłem do wniosku, że jestem w stanie lepiej wspierać rozległe zmiany w Mercedes-Benz dotyczące DTM jako jeden z menedżerów niż jako kierowca. Rozmawiałem z Toto Wolffem i Gerhardem Ungarem i poprosili, aby zakończył moją karierę jako kierowca wyścigowy i skoncentrował się na tej nowym stanowisku” - oświadczył Schumacher.

18-letni Wehrlein stanie się najmłodszym kierowcą DTM w historii. Niemiec w 2011 roku wygrał tytuł ADAC Formula Masters i zajął drugie miejsce w zeszłorocznym sezonie Formuły 3 Euro Series. „Pascal Wehrlein to kolejny obiecujący młody kierowca, który idealnie pasuje do naszej filozofii zarządzania kierowcami DTM. Jesteśmy świadomi obierając taką drogę i podpisując kontrakt z Pascalem. Jest on jednym z pięciu kierowców, którzy są nadal bardzo młodzi, ale jesteśmy pewni, że to nowe podejście przyniesie korzyści naszej marce” – powiedział Toto Wolff, szef Mercedes-Benz Motorsport.

Źródło: www.TouringCarTimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league