Mercedes z Juncadellą i Schumacherem, bez Kubicy

Mercedes ogłosił swój skład kierowców na tegoroczny sezon DTM. Nowym zawodnikiem w ekipie został Daniel Juncadella. Jednocześnie potwierdziły się plotki o redukcji reprezentacji zespołu z ośmiu do sześciu samochodów.

„Rozwój młodych talentów ma długą historię w Mercedes-Benz, więc jest całkowicie logiczne, że powiększamy nasz juniorski zespół w DTM w drugim roku jego istnienia i witamy czwartego kierowcę w zespole” – powiedział Toto Wolff, szef Mercedes Motorsport.

Poza Juncadellą, skład Mercedesa utworzą Gary Paffett, Ralf Schumacher, Roberto Merhi, Christian Vietoris i Robert Wickens.

„Mamy dwóch zaprawionych i bardzo doświadczonych kierowców wyścigowych w składzie – Gary’ego Paffetta i Ralfa Schumachera, którzy będą również pełnić rolę przewodników dla naszej młodzieży. W celu jak najlepszego wykorzystania zasobów zdecydowaliśmy się na wystawienie sześciu Mercedesów AMG C-coupe w tym roku. Mamy nadzieję, że uzyskamy większą elastyczność w rozwoju naszych pojazdów przez skupienie się na sześciu samochodach i bardziej efektywne korzystanie z zasobów” – powiedział Wolff.

Najlepszym kierowcą Mercedesa w zeszłym roku był Paffett, który ukończył sezon jako wicemistrz po walce o tytuł z kierowcą BMW Bruno Spenglerem. „Nowy sezon DTM oznacza rocznicę dla mnie. To będzie mój dziesiąty sezon w najbardziej popularnej serii wyścigów samochodów turystycznych jako kierowca Mercedes-Benz. W ubiegłym roku prowadziłem w klasyfikacji generalnej od początku aż do finału sezonu na Hockenheim. Niestety, nie miałem tej odrobiny szczęścia, która pozwoliłaby mi wygrać mistrzostwa. Tak czy inaczej, będę naciskał jeszcze mocniej i będę dążył do mojego drugiego tytułu w DTM” – powiedział Paffett.

Oświadczenie jest również potwierdzeniem, że były kierowca Formuły 1 Robert Kubica, który testował auto Mercedesa w tym roku, nie będzie ścigał się w DTM w tym roku. Tygodnik Autosport sugeruje, że jednym z powodów takiej decyzji jest kolizja terminów wyścigu w Oschersleben i Rajdu Polski, w którym Kubica miałby wystąpić, jeśli zdecydowałby się na udział w części sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy.

W DTM nie pojawi się zamknięta już ekipa Persson Motorsport, która w zeszłym roku wystawiała Mercedesy dla Merhiego i Susie Wolff.

Źródło: www.TouringCarTimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league