BMW ogłosiło składy zespołów na najbliższy sezon Deutsche Tourenwagen Masters. Nowością będzie Team MTEK, w którym pojawią się Marco Wittmann i Timo Glock.

„Alokacja naszych kierowców na sezon 2013 umożliwia zarówno kierowcom, jak i zespołom przeniesienie całości pakietu BMW Motorsport na wyższy poziom korzystając na wymianie doświadczeń i pomysłów. Każdy w naszym zespole jest bardzo zmotywowany, aby odnieść sukces, zwłaszcza, że przystępujemy do walki w DTM jako obrońcy tytułu” – powiedział dyrektor BMW Motorsport, Jens Marquardt.

Nowy w składzie BMW Timo Glock utworzy duet z Marco Wittmannem w świeżo powołanym do życia BMW Team MTEK.

„Dzięki BMW Team MTEK będziemy mieć jeszcze większą liczbę kierowców, co może być korzystne w tak zaciętej serii jak DTM. Timo Glock i Marco Wittmann są również nowi w DTM. Wraz z BMW Team MTEK dajemy im czas konieczny, aby stopniowo odnaleźć się w tej serii” – stwierdził Marquardt.

Zmiany zostały dokonane w składach zespołów BMW Team RBM i BMW Team RMG. Andy Priaulx został przeniesiony z RBM do RMG, gdzie dołączył do Martina Tomczyka. Z kolei Joey Hand zajął miejsce Priaulx'a w RBM u boku Augusto Farfusa. W Team Schnitzer pozostali Bruno Spengler i Dirk Werner.

„Jeśli chodzi o nasze pozostałe trzy zespoły, to wiedzieliśmy, że nie musimy dokonywać radykalnych zmian w ich sprawdzonych i przetestowanych strukturach. Jednak chcieliśmy sprawdzić nowe możliwości w sezonie 2013 w celu wydobycia największych atutów naszych kierowców i zespołów. To dlatego zamieniliśmy miejscami Andy’ego Priaulxa i Joey’a Handa.” - uzasadnił Marquardt.

Źródło: www.TouringCarTimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league