Molina jednak zostaje w Audi

Reprezentacja Audi na tegoroczny sezon Deutsche Tourenwagen Masters jest już kompletna. Niemiecka ekipa potwierdziła dziś ósmego zawodnika, którym został Miguel Molina.

„Jestem przekonany, że w 2013 roku staniemy na starcie z bardzo mocnym składem – prawdopodobnie najmocniejszym od początku rywalizacji Audi w DTM” – powiedział szef Audi Motorsport Dr Wolfgang Ullrich.

Molina dołączył do już potwierdzonych kierowców: Mattiasa Ekstroema, Timo Scheidera, Jamie Greena, Adriena Tambay’a, Mike’a Rockenfellera, Filipe Albuquerque i Edoardo Mortary. W porównaniu z poprzednim sezonem nastąpiła tylko jedna zmiana – Jamie Green z Mercedesa zastąpił Rahel Frey, która w 2012 roku zdobyła sześć punktów i uplasowała się na  19. miejscu w klasyfikacji generalnej. Frey nadal będzie związana z Audi, bowiem otrzymała propozycję startów w wyścigach GT.

Tłumacząc pozostawienie Moliny, Ullrich odniósł się do niedawnej decyzji organizatorów mistrzostw o zaprzestaniu rozgrywania piątkowego treningu: „Znalezienie idealnych ustawień w niezwykle krótkim czasie będzie kluczową kwestią, więc doświadczenie jest na wagę złota. Dlatego zdecydowaliśmy się nie zatrudniać debiutantów i pozostać przy naszym sprawdzonym składzie. Chciałbym serdecznie podziękować Rahel za jej mocne występy i zaangażowanie w DTM. Była cennym uczestnikiem DTM z jej umiejętnościami oraz opanowanie i na pewno będzie w dalszym ciągu kontynuować tą drogę w trakcie swojej dalszej kariery z Audi.”

Źródło: www.TouringCarTimes,com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league