Timo Glock oficjalnie w BMW

Timo Glock został potwierdzony jest ósmy i ostatni kierowca BMW w Deutsche Tourenwagen Masters obok Bruno Spenglera, Augusto Farfusa, Joey’a Handa, Andy’ego Priaulx, Martina Tomczyka, Dirka Wernera i Marco Wittmanna.

„To bardzo ekscytujące dla mnie ponownie startować BMW po tych wszystkich latach i to w najwyższej klasy serii wyścigowej, jaką jest DTM” – powiedział Glock.

Glock ostatnio ścigał się dla zespołu Marussia w Formule 1, ale w przeszłości był częścią rodziny BMW wygrywając BMW ADAC Formula Junior Cup w 2000 roku.

„Spędziłem fantastyczny czas w Formule 1, ale teraz oczekuję walki o zwycięstwa ponownie wraz z moimi starymi przyjaciółmi z BMW Motorsport. Jestem oczywiście świadomy, że będę musiał dostosować się w kilku obszarach” – przyznał Glock.

Przed Niemcem stoi trudne wyzwanie, bowiem wielu byłych kierowców Formuły 1 startowało w DTM, ale zazwyczaj były to próby, który nie kończyły się sukcesami.

„Nie wszyscy byli kierowcy Formuły 1 zaaklimatyzowali się natychmiastowo w DTM. Jednak jest to dla mnie motywacja. Po zdobyciu tytułu w tak imponujący sposób, jak w zeszłym roku, nie może być absolutnie żadnej wątpliwości, że BMW M3 DTM ma wszystko, aby pozwolić nam rywalizować na czele stawki ponownie w 2013 roku” – powiedział Glock.

Szef BMW Motorsport, Jens Marquardt obserwował pierwszy przejazd Glocka w BMW M3 DTM w hiszpańskiej Walencji i jest zadowolony z niemieckiego kierowcy. „Jesteśmy zachwyceni, że mamy Timo Glocka ponownie w BMW Motorsport. W ciągu swojej kariery Timo pokazał więcej niż jeden raz, jak cennym jest on składnikiem każdej ekipy, dzięki jego zdolności do prowadzenia pojazdów oraz otwartości. Fakt, że teraz wraca do rodziny BMW - sześć lat po opuszczeniu stanowiska kierowcy testowego w BMW Sauber F1 Team - czyni to potwierdzenie jeszcze bardziej przyjemnym. Jestem przekonany, że Timo nie będzie potrzebował w ogóle czasu, aby zaaklimatyzować się w DTM i da fanom dużo przyjemności” – powiedział Marquardt.

Źródło: www.TouringCarTimes,com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league