DTM/Superstars: Thomas Biagi odebrał nagrodę

Startujący m.in. w Superstars Series Thomas Biagi zaliczył dzisiaj dzień testów BMW M3 DTM w Walencji w nagrodę za swoje sukcesy w minionym sezonie.

Biagi wygrał w zeszłym roku BMW Sports Trophy – rywalizację kierowców niefabrycznych aut BMW. Włoch został uznany najlepszym z 242 zawodników z różnych serii, co jest pokłosiem zdobycia przez niego mistrzostwa Italian GT Championship, w których startował BMW Z4 GT3. Równocześnie zajął trzecie miejsce w Superstars.

Biagi, który w ramach nagrody otrzymał także 30.000 euro, zaliczył 66 okrążeń za kierownicą samochodu DTM w Walencji.

„Odkąd po raz pierwszy usłyszałem, że BMW wraca do DTM marzyłem o jednym dniu jazdy tym samochodem” – powiedział 36-latek. „To marzenie spełniło się dziś. M3 DTM jest niesamowitą maszyną. Wiedziałem, że będę się cieszyć spędzonym tutaj czasem, ale teraz - po 66 okrążeniach za kierownicą tego wspaniałego samochodu - niemal zaniemówiłem.”

Dyrektor BMW Motorsport, Jens Marquardt powiedział, że dla monachijskiego producenta ważne jest wyrażenie uznania dla osiągnięć prywatnych kierowców. „Poprzez ich międzynarodowe sukcesy, zawodnicy tacy, jak Thomas są doskonałymi reprezentantami BMW w wyścigach samochodowych i zaszczytem dla nas jest dać im coś w zamian” – powiedział. „Szansa na otrzymanie do testów samochodu DTM była dodatkową motywacją dla każdego, kto rywalizował w BMW Sports Trophy. Thomas wykonał dobrą robotę. Był w stanie pokazać dokładne to, do czego nasz samochód jest zdolny.”

Źródło: www.autosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league