Jamie Green oficjalnie w Audi

Potwierdziły się pojawiające od kilku tygodni plotki - Jamie Green przed kolejnym sezonem Deutsche Tourenwagen Masters zmienia zespół z Mercedesa na Audi.

„Audi jest fascynującą marką z fantastycznymi produktami. Jestem przekonany, że z Audi będę w stanie osiągnąć tego, co do czego dążę, czyli do mistrzostwa DTM” – powiedział Green.

Brytyjczyk ścigał się dla Mercedesa w DTM od 2005 roku i tegoroczny sezon był najlepszym w jego karierze – ukończył go na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej.

„Naprawdę wiele zawdzięczam mojemu poprzedniemu pracodawcy i zmiana po tylu wspólnych latach z pewnością nie była dla mnie łatwa, ale dokładnie przemyślałem ten krok i teraz oczekuję na nowe wyzwanie. Nie mogę się doczekać, aby usiąść w Audi A5 po raz pierwszy” – przyznał Green.

Choć nie zdobył jeszcze tytułu mistrzowskiego, Green jest określany królem legendarnego toru Norisring, na którym triumfował czterokrotnie, w tym aż trzy razy z rzędu.

„Nie ma wątpliwości, że Jamie Green jest obecnie jednym z najlepszych zawodników DTM. Udowodnił to w tym roku 2012 i mógł swobodnie wybrać producenta, którego chce dalej reprezentować w DTM. Cieszymy się, że zdecydował się na Audi i jestem przekonany, że z jego doświadczeniem i szybkością będzie on dużym wzmocnieniem dla naszej ekipy” – powiedział szef Audi Motorsport - Wolfgang Ullrich.

Źródło: TouringCarTimes.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze